Pierre Fauchard که اختراع پرانتز

[ad_1]

وقتی کسی به عنوان داشتن یک لبخند پیروزی, آنچه که دقیقا آن است که آنها're برنده است ؟ زندگی, البته! مستقیم مجموعه ای از مروارید وار سفید پوستان می تواند یک دارایی خلع سلاح و جذاب کسانی که آن را ببینید و باز کردن درب برای حامل. مدرن orthodontia ساخته شده است این امکان را برای مردم به حفظ یک راست مجموعه ای از مروارید وار سفید پوستان حتی به سال های پیشرفته. این عمل تا حد زیادی مرهون Pierre Fauchard این دانشمند فرانسوی که اختراع پرانتز است و اغلب به عنوان پدر دندانپزشکی مدرن.

مردم's شیفتگی با دندان امتداد بازگشت به دوران ماقبل تاریخ است. باستان شناسان کشف کرده اند تپه دفن با طلا و جواهر ساخته شده از حیوانی و انسانی دندان در حفاری سایت در سراسر جهان است. مصریان باستان پیچیده غیر مستقیم الیاف اطراف دندان مومیایی در تلاش خود را برای حفظ فشار به زندگی پس از مرگ (نه بر خلاف مدرن ارتودنسی سیم اغلب با استفاده از پرانتز). تمدن در شبه جزیره ایتالیا که قبل از تاریخ رومیان با استفاده از طلا رابط برای حفظ ساختار و ظاهر دندان های خود را پس از مرگ است. و در چین باستان مورد استفاده انواع پودر و عصاره به حفظ زیبایی درخواست تجدید نظر خود را chompers. آن را تا عصر روشنگری که دندانپزشکی آمد از قرون تاریک شد و تمام عیار علمی نظم و انضباط.

Pierre Fauchard است که تقریبا به تنهایی مسئول برای ظهور دندانپزشکی مدرن. او در Saint-Denis-de-Gastines در 1678. به عنوان یک مرد جوان او را ترک خانه برای پیوستن به نیروی دریایی مورد مطالعه قرار گرفت و تحت یک نیروی دریایی جراح و مبارزه با گیاهان دارویی. پس از خروج از خدمات او حل و فصل کردن و مطالعه پزشکی بود اما به خصوص کشیده شده به دهان بعد از تجربه خود را با ملوانان مبتلا به دندان و بیماری های لثه به ویژه اسکوربوت است. در سن 45 او به چاپ کتاب که انقلابی بود در آن زمان. آن می ایستد به عنوان یک تقریبا بی نظیر مثال یک پزشک امتناع از گرفتن اعتقادات از همسالان خود و جعل یک مسیر جدید بر اساس بی امان آزمایش و زیرک مشاهده است.

“لو Chirurgien Dentiste” یا جراح دندانپزشک مندرج تعدادی از ایده هایی که به طور کامل اصلی است. برای یک چیز, Fauchard استدلال که قند باعث ایجاد حفره دندانی. او اختراع مته دندانپزشکی و فلز پر کردن است. قبل از تمرین و مطالعه دندان های پوسیده بودند به سادگی برداشته می شود. او برای اولین بار به منظور توسعه یک روش حفاری و پر کردن پوسیده بخشی از یک دندان در حالی که ترک بقیه دست نخورده است. او همچنین اختراع پرانتز در حال توسعه یک دستگاه شناخته شده به عنوان “strip” یک به شکل نعل اسب سخنگوی کمک کرد که روی دندان ها به رشد طبیعی و راست طاق. در بالا از آن او به درستی استدلال که دندان از نوجوانان خواهد بود آسان تر به حرکت از کسانی که از بزرگسالان است زیرا ریشه های کم عمق بودند.

از آن نسل بعد از نسل از 13 ساله لعنت او را (به احتمال زیاد بدون دانستن نام او) در حالی که همچنین در حال رشد کردن به درک مستقیم خود را با دندان در بزرگسالی است. Pierre Fauchard پدر دندانپزشکی مدرن, یک مرد از علم مرتبه اول.

[ad_2]