72 کیلومتر از محور هراز 4 بانده شد

[ad_1]

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه تاکنون ۷۲ کیلومتر از محور هراز چهاربانده شده است، گفت: ۲۹ کیلومتر از مسیر در دست اجرا است.

به گزارش مهر، محمد اسلامی صبح پنجشنبه در حاشیه افتتاح شش کیلومتر از مسیر چهارخطه شدن محور هراز در گفتگو با خبرنگاران با بیان اینکه یکی از وعده‌های ما امروز جامه عمل پوشیده شد و مردم ایران و همه کاربران جاده‌ای از بخشی از چهاربانده شدن محور هراز بهره مند شدند، افزود: امروز دو بخش سه کیلومتری در پلور – لاسم و وانا چهارخطه و افتتاح شد.

وی طول محور هراز در محدوده مازندران را ۱۰۱ کیلومتر اعلام کرد و گفت: در حال حاضر طول محور چهارخطه در هراز به ۷۲ کیلومتر رسیده و ۲۹ کیلومتر از مسیر باقی مانده که در دست اجرا است.

وی افزود: ۲۹ کیلومتر باقی مانده جزو سخت‌ترین پروژه‌های راهسازی کشور محسوب می‌شود زیرا هم پرهزینه و زمانبر است و مردم در حال بهره برداری از آن هستند و انجام کارهای راهسازی در مسیرهای باقی مانده بسیار سخت است.

وزیر راه و شهرسازی با عنوان اینکه امیدواریم با توجه به تأکیدات رئیس جمهوری و مطالبات مردم، گلوگاه‌های عمده راه موجود در محور هراز را تا پایان دولت کنونی رفع کنیم، با اظهار اینکه تونل وانا و پل موجود در آن بزرگترین تونل موجود در جاده هراز محسوب می‌شود، طول آن را ۱۷۰۰ متر بیان کرد و با تقدیر از پیمانکاران و مجریان پروژه اظهار داشت: اگر پیگیری‌های مسئولان ونمایندگان نبود، اجرای پروژه طولانی‌تر می‌شد.

وزیر راه و شهرسازی درباره رفع گروه ترافیکی در محدوده چلاو جاده هزار نیز گفت: سال گذشته طی ۴۵ روز زیرگذری در این محدوده احداث شد اما به دلیل وجود معارض ایجاد شده، یکسال زمان را از دست دادیم و در حال حاضر با همت مسئولان، معارض رفع شد و زیرگذر احداث شده افتتاح می‌شود.

اسلامی یادآور شد: همچنین ترافیک معادن شن و ماسه و ترددهای بالا در منطقه چلاو وجود دارد و با افتتاح زیرگذر و جاده واریانس وزارت نیرو، مشکل موجود حل می‌شود.

وی یادآور شد: در حال حاضر به دلیل شرایط بحرانی هنگام تعطیلات، خروجی اضطراری در محدوده چلاو پیش بینی شده است تا نسبت به تخلیه اضطراری ترافیک اقدام شود.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه ۴۰ درصد محور هراز از سال ۹۴ تاکنون انجام شده است، افزود: چند طرح باقی مانده سبب می‌شود تا توقف ترافیکی در محور هراز کمتر شود.

اسلامی با بیان اینکه هیچ پروژه نیمه‌ای کاره در محورهای شمال و مازندران نداریم و تمامی طرح‌ها در دست اجرا است، گفت: پروژه ساری – تاکام با پیشرفت ۳۰ درصدی طی یکسال رکورد پیشرفت کار را شکسته است و روزهای آینده ۱۷ کیلومتر از این محور بهره برداری می‌شود.

وی با بیان اینکه منطقه دو آزادراه تهران شمال فعال است، یادآور شد: منطقه یک این پروژه نیز در حال بهره برداری است و در منطقه سوادکوه دو گره اصلی در پل سفید و کمربندی قائمشهر داریم که در حال رفع آن هستیم.

[ad_2]

Source link