4 قدم برای خواندن کتاب درسی سریع و مؤثر

خواندن کتاب درسی اثربخش یک مهارت مطالعه کلیدی برای موفقیت دانش آموزان است. تقریباً هر کلاس باعث می شود که آنها را بخوانید.

“می سازد” کلمه ای مناسب در اینجا است. “نیاز دارد” ، “نیروها” یا “اصرار” نیز کار خواهند کرد. تعداد کمی از افراد کتاب های درسی می خوانند مگر اینکه مجبور شوند. اگر برای سرگرمی کتاب های درسی می خوانید ، به من ایمیل بفرستید. من باید با شما مصاحبه کنم ، زیرا فکر نمی کنم شما وجود داشته باشید.

خواندن کتاب های درسی عجیب است. درست است – عجیب اعطا شده ، همه ما باید آنها را بخوانیم. اما حتی شما کرم های کتاب – انواع افرادی که در یک هفته کتاب های گرگ و میش را می خورند ، یا هری پاتر یا کتاب های Hunger Games – می دانید که کتاب های درسی کمی عجیب است.

در مورد آن فکر کنید کتابهای درسی تنها کتابهایی هستند که امروز می خوانید که تقریباً در هر صفحه دارای عکس هستند (طرفداران دکتر سوس از این امر مستثنا هستند). در حقیقت ، اگر مجبور شوید بدون مطالعه کتاب درسی بخوانید ، دچار مشکل واقعی می شوید. آن کتاب ها به طور جدی سخت می شوند. با این وجود ، درک چگونگی مطالعه کتاب درسی بسیار مهم است.

هدف یک کتاب درسی ساده است: اطلاع رسانی و آموزش.
هدف کتابهای هری پاتر بسیار متفاوت است. رمان ها داستان می گویند. کتابهای درسی ایده ها را از طریق توضیحات اطلاعات ارتباط می دهند. به همین دلیل ، برای مطالعه کتاب های درسی به یک استراتژی متفاوت نیاز دارید. این چهار قدم آسان را دنبال کنید تا راه خود را طی کنید.

1. جلو را به عقب نخوانید (مثل ، READ BACKWARDS)
خواندن فصل کتاب درسی به عقب اطمینان می دهد که وقت خود را تلف خواهید کرد.

من می دانم که خواندن جلوی کتاب برای بازگشت ، ضد شهودی است ، اما این کار را نکنید. همانطور که فیلم های هیجان انگیز خوب را می خوانید ، رمان های رمز و راز را اولین بار می خوانید. اگر قبل از خواندن داستان آخرین صفحه از یک رمان شرلوک هولمز را بخوانید ، لنگ می شود. اگر می دانید که بروس ویلیس مرده است ، 6 حس را تماشا نکنید. دانلود کتاب

اما كتابهای درسی به ندرت در حال پیچ و تاب مشكوك هستند. قول میدهم. من زیاد خوانده ام آنها با پایان های تعجب آور همراه نیستند. “و بعد ، ابراهیم لینکلن گلوله را ریز کرد!” بله ، این هرگز در یک کتاب درسی نخواهد بود.

آیا می خواهید این استراتژی را امتحان کنید؟ سعی کنید فصل کتاب درسی خود را به این ترتیب بخوانید:

ابتدا به سؤالات بروید. آنها را بخوانید ، به بهترین توانایی های آنها پاسخ دهید ، و سپس استراتژی های واقعی خواندن خود را شروع کنید. این نوع موتور “حفظ موتور” خواهد بود.

بعد ، خلاصه آخر فصل را بخوانید. این به شما یک پیش زمینه کلی در مورد ایده های بزرگ در این فصل می دهد.

سوم ، نگاهی به عنوان ها و زیربخش های فصل بیندازید.

چهارم ، مقدمه فصل را بخوانید.