21 مورد جدید ابتلا به کرونا در پکن گزارش شد

[ad_1]

مقامات بهداشتی چین امروز پنجشنبه از شناسایی ۲۸ بیمار مبتلا به ویروس کرونا در این کشور شامل ۲۱ تن در پکن و ۷ تن در استان های دیگر خبر دادند.

به گزارش ایرنا از کمیسیون ملی بهداشت چین، از تعداد ۲۸ بیمار مبتلا به کرونا، ۲۴ تن محلی و ۴ تن هم وارداتی هستند از بیماران محلی ۲۱ نفر در پکن، دو تن در استان خبی و یک تن هم در شهر تیانجین در همسایگی پکن گزارش شده است.

مقامات بهداشتی چین با بیان اینکه در شبانه روز گذشته ۸ بیمار ناقل خاموش هم شناسایی شده اند اعلام کردند در روز گذشته هیچ فردی به دلیل ابتلا به کرونا جان خود را در چین از دست نداده است.

شمار کل بیماران مبتلا به کرونا در چین تا کنون به ۸۳ هزار و ۲۹۳ تن و تعداد جان باختگان هم به چهار هزار و ۶۳۴ تن رسیده است با ترخیص ۱۵ بیمار دیگر در چین شمار کل بهبود یافتگان هم تا امروز پنجشنبه به ۷۸ هزار و ۳۹۴ تن رسیده است.

در پی موج دوم شیوع ویروس کرونا در پکن پایتخت چین، شهردار این شهر نسبت به افزایش شمار مبتلایان و «وخامت شدید اوضاع» در این کلان‌شهر هشدار داد و گفت از پنجشنبه گذشته تاکنون بیش از ۱۸۹ مورد جدید ابتلا به ویروس در پایتخت چین شناسایی و ثبت شده است.

نخستین موارد ابتلا به کرونا در پایتخت چین، پس از دوماه روز پنجشنبه گذشته از بازار “شین فادی” گزارش شد این بازار در سال ۱۹۸۸ میلادی ساخته شده و بزرگترین بازار عمده فروشی سبزیجات در ‌آسیا به لحاظ حجم تجارت است میزان تبادلات تجاری این بازار در سال ۲۰۱۹ میلادی به بیش از ۱۸ میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار رسید.

روزانه در این بازار که هم اکنون تعطیل است ۱۸ هزار تن سبزیجات، ۲۰ هزار تن میوه، یک هزار و ۵۰۰ گوسفند، ۱۵۰ راس گاو و بیش از یک هزار و ۵۰۰ تن محصولات دریایی مورد معامله قرار می گرفت.

بازار “شین فادی” که افزون ۱۱۲ هکتار وسعت دارد ۱۰ هزار کارمند و ۲ هزار غرفه ثابت و روزانه هزاران مشتری دارد.

به دنبال شیوع مجدد ویروس کرونا در پکن، ۱۱ منطقه مسکونی و یک بازار محلی در جنوب پایتخت به شکل ویژه‌ قرنطینه شده اند مقامات چین همچنین در واکنش به مبتلا شدن شماری از مردم پکن به کرونا، تمام مدارس را که بتازگی باز شده بودند تعطیل و هرگونه استفاده از وسایل ورزشی عمومی و سفر از سایر استان‌ها به پکن را نیز به طور موقت ممنوع کردند.

اکنون مقام‌های بهداشتی چین برای کنترل و مهار مجدد شیوع کرونا در پکن، روی آزمایش کارکنان و مشتریان بازار بزرگ پکن متمرکز شده‌اند.

[ad_2]

Source link