اگر شمایی که در این درس ضعیف هستید یا دایره لغاتتان بسیار کم است ناامید شده اید سخت در اشتباهید کافیست از زمان های مرده مثل مواقعی که در راه هستید یا در جایی هستید که نمیتوانید به مطالعه درس تان بپردازید یا هنوز خوابتان نمیبرد دیکشنری خود را باز کرده و با یاد گرفتن هرچند لغاتی که میتوانید دایره لغات خود را بیشتر کنید. این برنامه ریزی باید به طوری تنظیم شده باشد که اگر شما در درسی ضعیف هستید تایم بیشتری برای آن در نظر گرفته شده باشد تا شما با مطالعه کافی آن و تمرین و تکرار بسیار به تسلط در آن درس برسید یا اگر درسی بسیار مهم بوده برای آن هم تایم زیادی اختصاص داده شود. ادبیات با توجه به این که ضریبش 4 می باشد از همه دروس عمومی مهم تر است پس باید تایم به خصوصی برای آن در نظر گرفته شود تا بتوانید به تسلط در آن دست پیدا کنید.

با توجه به توضیحات داده شده دین و زندگی را شدیدا جدی بگیرید چون که آمار افرادی که در دین و زندگی به درصد 100 رسیده اند در برخی سال ها مانند سال 96 فقط دو نفر بوده در حالی که افرادی که فیزیک را صد زده بودند تعدادشان بیشتر از دین و زندگی بود. دین و زندگی در نظام قدیم بیشتر آیه محور بود به این صورت که داوطلب باید رابطه بین آیات و مطالب و مفاهیم را متوجه میشد تا میتوانست به سوال پاسخ دهد اما در نظام جدید بیشتر شما با متن ها و سرفصل ها سروکار دارید تا حداقل درصد قبولی پزشکی آیات و روایات! یعنی اگر قرار است مطالب را حفظ کنید و به سراغ سوالات بروید جز یکی دو تا سوال قادر نخواهید بود تا به آن ها پاسخ دهید پس حفظ کردن را کنار گذاشته فروشگاه اجی مجی و ترکیبی بخوانید. عربی و زبان هم با وجود انحراف معیار باعث می شوند که اگر به خوبی بتوانید درصد آن ها را بالا بزنید به شما در رسیدن به رتبه های بهتر و بالاتر کمک کند. دین و زندگی می تواند سکوی پرتاب شما به جمع رتبه برترها باشد. با برنامه ریزی شما می دانید کی باید چه درسی را خوانده و روی چه موضوعی مانور بدهید و دیگر لازم نیست که برای اینکه چه درسی را انتخاب گنید و اینکه آیا حوصله دارید این مطلب را بخوانید یا خیر زمانتان را هدر دهید و این یعنی صرفه جویی در زمان تان.

اما اینکه چطور زبان را در کوتاه ترین زمان یاد بگیرید و نحوه مطالعه آن به چه صورت است در یک مقاله دیگر به طور کامل در مورد آن صحبت شده است. این در حالی است که بزرگ ترین اشتباه را برای خود رقم می زنند که اگر بخصوص این کار را در ماه های آخر کنکور انجام دهند یک اشتباه جبران ناپذیر می باشد و یک سال خود را از دست داده اند. اما این انعطاف پذیری برای این نیست که داوطلب قسمتی را عمدا اجرا نکند و از آن استفاده کند. هدف از برنامه ریزی در دروس این است که شما نسبت به آن مطالب یک هدفی دارید و قصد دارید که در تایمی مشخص و معلوم آن ها را به اتمام برسانید. عربی به سه قسمت عمده تقسیم می شود ترجمه، قواعد و درک مطلب یا همان مفهوم های سخت که پدر داوطلب را درمیاورد چون که بسیار سنگین به نظر می رسند.

اما یکی از مزایایی که مطالعه همه دروس به صورت یکسان دارد این است که شما از خواندن یک درس به طور مکرر خسته نمی شوید و می دانید که قرار است هر درسی در جای خود مورد مطالعه قرار بگیرد و همچنین موجب تنوع می شود و زده شدن از یک درس را به همراه نخواهد داشت. قبل از اینکه به ادامه مقاله بپردازیم، یک سوپرایز ویژه برای افرادی که می خواهند 20 درصد از منابع حرف آخر را به صورت رایگان دریافت کنند داریم، فقط کافی است تا فرم زیر را پر کنید تا این منبع به صورت کاملا رایگان در اختیارتون قرار بگیرد. یک برنامه ریزی آن قدر باید عالی باشد که در صورتی که یک فرد نتوانست بنا به هر دلایلی به مطالعه بخشی از برنامه یا اجرای قسمتی از برنامه برسد با برنامه جبرانی بتواند آن را جبران کند. نحوه برنامه ریزی به طور کامل تر در ادامه مطلب گفته می شود. برنامه ریزی برای این درس هم باید روزانه یا یک روز در میان به صورت یک و نیم الی دو ساعت باشد.

برای کسانی که هر گونه نگرانی در مورد دقیقا کجا و همچنین راهنمایی در مورد چگونگی استفاده از آموزش پایه هفتم ، شما احتمالا می توانید با ما در صفحه وب آموزش دروس ابتدایی تا کنکور با سایت حرف آخر تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *