۶۲۰ مورد بازرسی از واحدهای تولیدی و صنعتی، خدماتی انجام شد

[ad_1]

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان:

ایسنا/کردستان مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان، گفت: از ابتدای سال‌جاری تاکنون ۶۲۰ مورد بازرسی از واحدهای تولیدی، صنعتی و خدماتی این استان انجام گرفته است.

برهان صلواتی در گفت وگو با ایسنا با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون، ۶۲۰ مورد بازرسی از واحدهای تولیدی، صنعتی، خدماتی و … انجام گرفته است، اظهار کرد: در این بازرسی ها رعایت مقررات بهداشتی مربوط به سرویس های مورد استفاده و غذا خوری ها، رعایت فاصله اجتماعی، استفاده از وسایل حفاظتی نظیر ماسک، دستکش و محلول های ضد عفونی، گندزدایی مکان های عمومی و … مورد نظارت کامل قرار گرفته و بر حسب ضرورت ۱۷۰ ابلاغیه یا توصیه نامه به کارگاه ها ارسال شده است.

وی افزود: از تلاش های صورت گرفته در راستای صیانت از محیط های کارگری کردستان در مقابل ویروس کرونا خبر داد و گفت: بازرسان کار این اداره کل در همه شهرستان های استان، به صورت شبانه روز بر اجرای دستورالعمل های بهداشتی ستاد استانی مقابله با کرونا، در واحدهای کارگری نظارت کامل دارند.

وی از برگزاری ۴ نشست تخصصی با حضور معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان به منظور تدوین برنامه ها و انجام بازرسی های مشترک در محیط های کارگری اشاره کرد و افزود: براساس برنامه ریزی های صورت گرفته مسئولین ایمنی خانه های بهداشت و کارشناسان بهداشت حرفه ایی ملزم به نظارت دائم بر دستورالعمل های بهداشتی ستاد مبازره با کرونا در کارگاه ها و ارسال گزارش هفتگی در این زمینه شده اند.

به گفته مدیرکل کار کردستان، گواهینامه های تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاران و مسولین ایمنی واحدهای کارگری نیز تا پایان فروردین ماه جاری تمدید شده و جلسات مربوط به تعیین صلاحیت ایمنی و نیز تعیین صلاحیت های پیمانکاری بدون نیاز به حضور متقاضیان انجام می گیرد.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link