۶۰۰ خودروی غیر بومی از شهرستان دنا در کهگیلویه و بویراحمد برگشت داده شد

[ad_1]

عبدالحمید پناهی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ایستگاه های غربالگری در روز های پایانی هفته چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه به طور روزانه تا ساعت ۹ شب در مبادی ورودی های این شهرستان دایر است.

وی افزود: کنترل مبادی ورودی این شهرستان در روزهای پایانی هفته بر اساس مصوبه ستاد استانی مقابله با کرونا بوده است.

فرماندار دنا تصریح کرد: روزانه شاهد تردد خودروها و مسافران از مناطق مختلف کشور به این شهرستان هستیم که بسیاری از آن ها زمین ها و ویلاهای این منطقه گردشگری را خریداری کرده اند.

پناهی ابراز داشت: بیشتر این مالکان از شهر های گرمسیری کشور به ویژه بهبهان، خوزستان، بوشهر، اهواز و دیگر مناطق هستند که در این شهرستان صاحب خانه اند.

وی با اشاره به ورود خودروهایی با پلاک های غیربومی به ویژه دارای پلاک استان های با وضعیت قرمز در این شهرستان، عنوان کرد:  ظرف چند روز گذشته افزون بر ۳۰۰ خودرو از این قبیل وارد شهرستان دنا شده اند.

فرماندار دنا تاکید کرد: یکی از محدودیت های اصلی ما در برخورد با این افراد این است که نمی توانیم مانع از ورود آن ها به شهرستان و به عبارتی دیگر به خانه هایشان شویم.

پناهی بیان کرد: برای نمونه در یکی از کوچه های این منطقه گردشگری افراد غیر بومی از استان های گرمسیری هفت خانه را خریداری کرده اند و بیشتر این خرید و فروش های باغ ها و املاک مربوط به پیش از شیوع کرونا بوده است.

وی افزود: ظرف روزهای اخیر در این شهرستان ۹ باغ پلمب و ۱۹ مورد دیگر  به دلیل برپایی تجمعات و رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی اخطار گرفته اند.

فرماندار دنا ابراز داشت: طرح غربالگری ویروس کرونا در استان طی سه مرحله اجرایی شد که شهرستان دنا در ۲ مرحله رتبه نخست استان و در یکی از آن رتبه سوم را به خود اختصاص داد.

وی گفت: دنا دارای کم ترین آمار مبتلایان به کرونا در استان بوده و تاکنون هیچ مورد فوتی در این شهرستان گزارش نشده است.

هم اینک تعداد کل بیماران بستری در بیمارستان های کرونایی کهگیلویه و بویراحمد ۱۹۹ نفر می باشد که از این تعداد تست ۷۷ نفر مثبت بوده است.

۱۶ بیمار در ای سی یو هستند که ۶ نفر از آنها بد حال (زیر دستگاه) هستند و از لحاظ وضعیت شهرستان به ترتیب گچساران قرمز، بهمئی کم خطر و متوسط خطر نیز دنا بوده و بقیه شهرستان ها در وضعیت نارنجی (پرخطر) قرار گرفته اند.

[ad_2]

Source link