۱۸۷ شکایت حوزه روابط کار در خراسان‌جنوبی به سازش منجر شد

[ad_1]

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان‌جنوبی:

بیرجند – مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان‌جنوبی گفت: ۱۸۷ مورد از شکایات حوزه روابط کار طی سال گذشته در خراسان جنوبی به صورت سازش مستقیم به نتیجه رسید.

غلامرضا اشرفی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: شناسایی افراد دارای کمترین میزان درآمدی و فاقد شغل ثابت برای واریز مبلغ ۲۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومان با سازمان هدفمندی یارانه‌ها است که از مرکز صورت می‌گیرد.

پیرامون کارت خرید اعتباری دو میلیونی هنوز ابلاغیه‌ای نرسیده است

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان‌جنوبی در زمینه دریافت کارت خرید دو میلیون تومانی توسط افراد فاقد درآمد ثابت، بیان‌کرد: در این زمینه تاکنون از تهران ابلاغیه‌ای به دست ما نرسیده و بعد از دریافت ابلاغیه و دستورالعمل کار را انجام خواهیم داد.

اشرفی با اشاره به ضرورت رعایت پروتکل‌های بهداشتی در محیط‌های کار و حفظ حقوق کارگران در این زمینه گفت: کارفرمایان و کارگاه‌ها مکلف به رعایت برنامه‌ها و پروتکل‌های بهداشتی بر اساس مصوبات ستاد پیشگیری از کرونا هستند.

وی ادامه‌داد: از طرف دیگر کلیه کارگرانی که دارای علائمی نظیر تب، سرفه، گلو درد، تنگی نفس و سایر علائم مشکوک هستند، باید نسبت به ارجاع آنها به مراکز خدمات سلامت در حوزه جغرافیایی هر شهرستان اقدام شود.

کارگاه‌ها باید مجهز به امکانات لازم برای رعایت مؤلفه‌های بهداشتی باشند

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان‌جنوبی اظهار کرد: همچنین باید در کارگاه‌ها همه امکانات لازم برای تهویه محیط کار، شست و شوی مرتب دست‌ها و ضدعفونی‌کردن ابزار وجود داشته باشد.

اشرفی اظهار کرد: با شرایط خاص اقتصادی حاکم بر بنگاه‌های اقتصادی بدون شک حفظ آرامش در واحدهای کارگری و بهبود روابط بین کارگر و کارفرما یکی از وظایف مهم واحدهای مشاوره و مراجع حل اختلاف بوده که همکاران ما موفق به مدیریت موضوع شدند.

وصول ۲۸۲ دادخواست به هیأت‌های حل اختلاف استان در حوزه کار

وی ادامه داد: در سال ۱۳۹۸، تعداد دادخواست‌های واصله به هیأت‌های تشخیص استان در حوزه روابط کار ۵۴۹ مورد و در هیأت‌های حل اختلاف استان تعداد ۲۸۲ مورد ثبت شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان‌جنوبی بیان کرد: میانگین زمان نوبت‌دهی در مراجع حل اختلاف استان در سال ۹۸ کمتر از ۱۷ روز کاری و در هیأت تشخیص کمتر از ۱۴ روز کاری بوده است.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان‌جنوبی گفت: طی سال گذشته ۱۲ هزار و ۸۱۱ مورد مشاوره در حوزه کار صورت گرفته که از مجموع آن شش هزار و ۲۶۶ مورد مورد مشاوره حضوری و شش هزار و ۵۴۵ مورد مشاوره تلفنی در حوزه روابط کار بوده است.

اشرفی یادآور شد: متعاقب این موضوع، ۱۸۷ مورد از شکایات به صورت سازش مستقیم به نتیجه رسیده است.

[ad_2]

Source link