۱۳ فروردین؛ آغاز مرحله دوم رزمایش مقابله با ویروس کرونا توسط یگان‌ویژه پلیس

[ad_1]

تسنیم نوشت: فرمانده یگانهای ویژه نیروی انتظامی گفت: از روز چهارشنبه ۱۳ فروردین، دومین مرحله از رزمایش شکست ویروس منحوس کرونا با عنوان “پیام‌آوران امنیت و سلامت” کلید خواهد خورد.

سردار حسن کرمی در حاشیه نشست قرارگاه بهداشتی امام رضا (ع) درباره آمادگی نیروهای مسلح در مقابله با کرونا، اظهار کرد: از همان ابتدای شیوع ویروس کرونا، نیروهای مسلح کشور آمادگی خود را برای مقابله با این ویروس اعلام کردند که در این میان یگانهای ویژه نیروی انتظامی نیز در همان ابتدای شیوع این ویروس با استفاده از تمام تجهیزات خود وارد میدان مقابله با کرونا شدند.

فرمانده یگانهای ویژه نیروی انتظامی افزود: یگانهای ویژه پلیس با تمام توان و با استفاده از تمام ظرفیتهای خود مانند خودروهای آب‌پاش، تا آخرین لحظه که نابودی این ویروس منحوس است در کنار مدافعان سلامت خواهند بود و مأموریت خود را درباره ضدعفونی معابرعمومی با قدرت بیشتری ادامه می‌دهند.

این مقام ارشد انتظامی در تشریح مصوبات قرارگاه بهداشتی امام رضا(ع) گفت: به یگانهای ویژه سراسر کشور ابلاغ شده که با تمام توان و با استفاده از تمام ظرفیتهای خود، درباره برپایی ایستگاه‌های سلامت اقدامات لازم را انجام دهند.

وی با بیان اینکه از روز چهارشنبه 13 فروردین، دومین مرحله از رزمایش شکست ویروس منحوس کرونا با عنوان “پیام‌آوران امنیت و سلامت” کلید خواهد خورد، تصریح کرد: در این مرحله از رزمایش در سراسر کشور پایگاه‌های سلامت در قالب توزیع ماسک، محلول ضدعفونی و تب‌سنجی به مدت 10 روز برپا خواهد شد.

فرمانده یگانهای ویژه پلیس، جامعه هدف در این رزمایش را مناطق محروم عنوان کرد و گفت: مانند روزهای گذشته، خودروهای آب‌پاش این یگان با مجهز شدن به محلولهای مخصوص، در کنار پایگاه‌های سلامت اقدام به ضدعفونی معابر عمومی مخصوصاً مناطق محروم که با توجه به کمبود امکانات بهداشتی احتمال شیوع بیشتر این ویروس در این مناطق متصور است، خواهند کرد.

کرمی از هموطنان خواست با رعایت نکات بهداشتی و همچنین در خانه ماندن، به مدافعان سلامت برای از بین بردن این ویروس منحوس کمک کنند.

۴۷۲۱۲

[ad_2]

Source link