۱۲۰ محتکر اقلام بهداشتی در اصفهان دستگیر شدند

[ad_1]

فرمانده انتظامی استان اصفهان:

اصفهان – فرمانده انتظامی استان اصفهان گفت: از ابتدای سال جاری ۱۲۰ محتکر اقلام بهداشتی به همراه بیش از پنج میلیون اقلام بهداشتی در اصفهان دستگیر شدند.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار مهدی معصوم بیگی پیش از ظهر یکشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه اصفهان اظهار داشت: پلیس اصفهان همچون سال‌های گذشته با اقتدار تمام برنامه‌های خود از جمله مقابله با قاچاقچیان مواد مخدر، مقابله با قاچاق کالا و برخورد با سارقان و هوشمند سازی پلیس در این زمینه، افزایش قدرت کشف و برنامه‌های حوزه ترافیکی را دنبال می‌کند.

وی با اشاره به اینکه در طول ۴۰ روز ابتدایی سال نسبت به مدت مشابه گذشته ۱۸ درصد قدرت کشفیات پلیس و برخورد و دستگیری سارقان ۱۹ درصد افزایش یافته است، ابراز داشت: در سال جاری با توجه به شرایط خاص، سرقت از منازل، سرقت خودرو کاهش یافته و با کاهش ۵۴ درصدی کیف‌قاپی روبرو بودیم.

افزایش سرقت از اماکن، اصناف و همچنین سرقت موتورسیکلت در اصفهان

فرمانده انتظامی استان اصفهان با اشاره به افزایش سرقت از اماکن، اصناف و همچنین سرقت موتورسیکلت در اصفهان در طول همین مدت تاکید کرد: در طول این مدت سه باند سارق دستگیر شدند که یکی از آنها ۱۵ میلیارد تومان سرقت از استان‌های دیگر و ۱۰ میلیارد تومان کلاهبرداری با استفاده از چک‌های سرقتی داشتند و باند دیگر که از طریق سایت دیوار اقدام کرده بود نیز ر ۱۲۰ فقره سرقت داشته است.

وی اضافه کرد: سومین باند نیز با ۲۷ فقره سرقت با ترفندی خاص، به میزان ۱۷ هزار دلار و ۲۰ میلیارد ریال پول و طلا از منزل شهروندان سرقت کرده بود که اعضای باند در دام پلیس افتادند.

افزایش کشف ۸۰ درصدی پرونده‌های قاچاق

سردار معصوم بیگی در ادامه به کشفیات قاچاق در اصفهان اشاره کرد و گفت: در طول ۴۰ روز گذشته با افزایش کشف ۸۰ درصدی پرونده‌های قاچاق در مجموع ۱۸۰ میلیارد ریال کالای مکشوفه قاچاق داشتیم که دستگیری قاچاقچیان کالا نیز ۶۱ درصد افزایش پیدا کرده است.

وی با بیان اینکه در این راستا ۵۳ خودروی حمل کالای قاچاق متوقف و توقیف شد، گفت: همچنین در طول این مدت افزایش ۱۵۰ درصدی در زمینه پرونده‌های قاچاق با ارزش کالای بیش از ۵۰۰ میلیون تومان داشتیم.

فرمانده انتظامی اصفهان با اشاره به دستگیری محتکران اقلام بهداشتی در طول دوران شیوع کرونا تاکید کرد: ۱۲۰ محتکر اقلام بهداشتی به همراه بیش از پنج میلیون اقلام بهداشتی مختلف از جمله ماسک، الکل، دستکش و غیره در این ارتباط کشف و ضبط شد.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به اجرای جدی طرح زوج و فرد و دیگر قوانین مطابق مصوبات ستاد کرونا گفت: در طول مدت اجرای طرح زوج و فرد ۱۲۵ هزار خودرو جریمه شدند.

پلمب یک هزار و ۶۰۰ واحد صنفی در اصفهان

معصوم بیگی تاکید کرد: در طول همین مدت اینکه یک هزار و ۶۰۰ واحد صنفی در اصفهان به دلیل رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی پلمب شدند.

فرمانده انتظامی استان اصفهان با بیان اینکه در طرح فاصله‌گذاری اجتماعی و فیزیکی ۲۰۰ نقطه استان اصفهان نیرو مستقر شد، تاکید کرد: هفت هزار و ۱۲۶ خودرو در اجرای طرح‌های مرتبط جریمه ۵۰۰ هزار تومانی شدند، ۳۰ هزار خودرو به شهرهایشان برگشت داده شدند و ۵۴۰ خودرو توقیف شد.

وی درباره ابتلای نیروهای انتظامی استان اصفهان به بیماری کرونا گفت: نیروی انتظامی در تماس مستقیم با مردم است و تعدادی از نیروهای ما به این بیماری مبتلا شده‌اند اما آمار دقیقی از مبتلایان نداریم.

کشف ۹ تن مواد مخدر در ۴۰ روز گذشته

سردار معصوم بیگی در ادامه به کشفیات پلیس اصفهان در حوزه مواد مخدر در طول ۴۰ روز گذشته اشاره کرد و گفت: در طول این مدت ۹ تن مواد مخدر در اصفهان کشف شده است که افزایش ۶۰ درصدی کشف را نسبت به مدت مشابه سال گذشته نشان می‌دهد.

فرمانده انتظامی استان اصفهان با بیان اینکه گزارش خاصی در مورد تجمعات مذهبی وجود نداشته است و در این مورد نگرانی وجود ندارد، گفت: در این زمینه روحانیون و مردم نیز همکاری بسیار خوبی با ما داشتند.

وی تاکید کرد: به طور کلی مردم با پلیس همواره همکاری خوبی دارند به نوعی که در روزهای ۱۲ و ۱۳ فروردین که ممنوعیت تردد در اصفهان داشتمی تقریباً شهر اصفهان خالی از جمعیت بود.

وی با اشاره به افزایش ۲۹ درصدی برخورد با اراذل و اوباش و پاکسازی محلات اصفهان تاکید کرد: در حوزه جمع‌آوری معتادان متجاهر نیز پلیس همانند گذشته فعال است اما باید دقت کنیم در این امر نهادهای دیگر نیز باید با ما همکاری لازم را داشت باشند.

کاهش ۶۰ درصدی کلاهبرداری اینترنتی و برداشت غیرمجاز از حساب در اصفهان

معصوم بیگی با اشاره به اینکه کلاهبرداری اینترنتی و برداشت غیرمجاز از حساب پس از فعال شدن رمز پویا در اصفهان ۶۰ درصد کاهش یافته است، ابراز داداشت: در زمینه دیگر جرایم اینترنتی نیز این نکته حائز اهمیت است که مزاحمت‌های اینترنتی ۱۸ درصد و مزاحمت‌های نوامیس در فضای مجازی ۸۰ درصد در طول ۴۰ روز گذشته کاهش یافت.

فرمانده انتظامی استان اصفهان با اشاره به اینکه در زمینه‌های ترافیکی تمرکز پلیس اصفهان بر آموزش شهروندان متمرکز شده است از اجرای طرح “کلاهی برای زندگی ویژه موتورسیکلت‌سواران در اصفهان خبر داد و گفت: امکان انجام معاینه فنی خودرو نیز تا پایان رمضان تمدید شده است.

برخورد جدی پلیس با افرادی که به روزه‌خواری در ماه مبارک رمضان تظاهر کنند

وی با اشاره به برخورد با افرادی که به روزه‌خواری در ماه مبارک رمضان تظاهر می‌کنند نیز ابراز داشت: در این زمینه تعدادی افراد دستگیر و واحدهای صنفی متخلف نیز پلمب شدند چراکه تنها اغذیه‌فروشی‌ها و اماکن عرضه غذا در در فرودگاه، ترمینال‌ها و برخی موارد مشخص شده قبل از ساعت مشخص شده امکان فعالیت دارند.

[ad_2]

Source link