کهگیلویه و بویراحمد جزء استان‌هایی با شیوع کم کروناویروس است

[ad_1]

حریرچی:

ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد معاون وزیر بهداشت گفت: کهگیلویه و بویراحمد جزء استان‌هایی با شیوع کم کروناویروس است و نسبت به متوسط کشوری تقریبا نصف موارد ابتلا را دارد.

ایرج حریرچی عصر روز جمعه ۲۹ فروردین ماه در نشست ستاد مقابله با کرونای استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: از عملکرد درخشان کهگیلویه و بویراحمد در مبارزه با کرونا شگفت‌زده شده ام.

وی ضمن تقدیر و تبریک به استاندار و دانشگاه علوم پزشکی یاسوج به دلیل اقدامات موثر و دستاوردهای چشمگیر مبارزه با کرونا اظهارکرد: دانشگاه علوم پزشکی یاسوج در غربالگری با ۹۸.۵ درصد جمعیت اقدام کرده در حالی که درصد کشوری تا ۸۵ درصد است.

معاون وزیر بهداشت با اشاره به شروع مرحله دوم غربالگری در استان نیز، خاطرنشان کرد: پیش بینی می شد کهگیلویه و بویراحمد جزء استان‌هایی باشد که با توجه به روابط عدیده مردم و آب و هوا شیوع قابل توجهی داشته باشد اما عامل اصلی وضعیت خوب کنونی استان اقداماتی است که سیستم مدیریتی و علوم پزشکی یاسوج انجام داده است.

حریرچی تصریح کرد: استان کهگیلویه و بویراحمد جزء استان‌هایی با شیوع کم کروناویروس است و نسبت به متوسط کشوری تقریبا نصف موارد ابتلا را دارد، کمترین میزان ابتلا، بستری و مرگ و میر را این استان داشته و این افتخار بزرگی است که کمترین تعداد تلفات ناشی ار کرونا را داشت.

وی ادامه داد: مسئولان کهگیلویه و بویراحمد و دانشگاه علوم پزشکی با چنگ و دندان و امکانات محدود به این موفقیت رسیده اند در حالی که یکی از استان‌های کشور با جمعیت ۴.۵ میلیون نفر ظرفیت تست آن‌ها ۲۰۰ نفر در روز است و کهگیلویه و بویراحمد با ۷۰۰ هزار نفر ۳۰۰ تا ۳۵۰ تست روزانه داشته‌ که درخشان است.

معاون وزیر بهداشت عنوان کرد: بسیاری از استان‌ها از کسانی تست گرفته‌اند که میانگین سن آن‌ها ۶۵ سال بود اما میانگین تست شما حدود ۴۰ سال بوده است که کار درست را شما انجام دادید.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی داشگاه علوم پزشکی یاسوج، حریرچی با مقایسه علوم پزشکی یاسوج با علوم پزشکی شیراز که آن‌ها روزانه ۱۵۰۰ تست انجام می‌دهد بیان کرد: تعداد کم فوتی‌ها، آمار پایین بیمار بستری و نبود بیمار در ای سی یو دستاورد بزرگ و قابل تقدیری است.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link