کشف 184 خودروی احتکار شده در قم

[ad_1]

معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم گفت: در بازرسی از پارکینگ‌های خصوصی و عمومی، ۱۸۴ خودروی ایرانی و خارجی احتکار شده و بدون پلاک در قم کشف شد.

امیرحسین پروان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قم، با تأکید بر اهمیت نظارت بر تعادل قیمت اظهار داشت: اواخر اردیبهشت بحث نظارت بر قیمت خودرو و جلوگیری از احتکار ابلاغ شد که دراین‌باره بازرسی‌های مستمر در جلوگیری از نگهداری خودرو بدون اسناد مصرف‌کننده و فاقد پلاک در پارکینگ‌ها در دستور کار قرار گرفت.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم افزود: در این‌ ارتباط نامه‌ای برای نمایندگی‌های خودرو در قم ارسال شد تا بدانند حق نگهداری خودرو به شکل تجمیعی را ندارند. در مرحله بعد، سپس بازرسی‌ها به‌طور مستقل و مشترک انجام شد و طرح تعزیرات حکومتی و سازمان صنعت، معدن و تجارت به اجرا در آمد.

پروان بیان کرد: در بازرسی از پارکینگ‌های خصوصی و عمومی، 184 خودروی ایرانی و خارجی احتکار شده و بدون پلاک در قم کشف و 14 پرونده تخلف احتکار به ارزش 220 میلیارد و 566 میلیون و 320 هزار ریال تشکیل شد. طرح نظارت بر دپوی خودرو در سطح ملی در کاهش 20 تا 60 میلیون تومانی قیمت خودرو در کشور بسیار اهمیت داشت.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم گفت: با توجه به برخی گران‌فروشی در تأمین مواد غذایی نیز، بازرسی‌های مستمری در سطح بازار شکل‌گرفته است و با گران‌فروشان و محتکران به‌شدت برخورد می‌شود.

[ad_2]

Source link