چه داپلر?

[ad_1]

یک داپلر یک دستگاه پزشکی است که با استفاده از سونوگرافی و داپلر اثر برای اندازه گیری حرکت اشیاء – به عنوان مثال ضربان قلب جنين و یا bloodflow در یک بدن. وجود دارد انواع مختلف داپلر:

داپلر جنین

اختراع در سال 1958 توسط دکتر Edward H. محترم یک داپلر جنین یا مانیتور ضربان قلب جنين است که یک دستگاه مکانیکی مورد استفاده برای تشخیص ضربان قلب یک جنین برای مراقبت های دوران بارداری (جنین در رحم).

جنين داپلر معمولا به سادگی به عنوان “داپلر”. به استفاده از آنها مقدار کمی از ژل سونوگرافی و داپلر پروب قرار داده شده است یک زن باردار's پایین شکم. این کاوشگر می فرستد امواج صوتی (فراصوت) به بدن و زمانی که موقعیت ضربان قلب جنين منعکس کننده امواج اولتراسوند فرکانس و یا زمین امواج در حال تغییر است. اگر ضربان قلب جنين در حال حرکت به سمت پروب این تولید یک فرکانس بالاتر و فرکانس های پایین تر اگر آن را در حال حرکت است به دور از پروب. اثر داپلر تشخیص تغییر در فرکانس ضربان قلب جنين و بنابراین می تواند اندازه گیری صدا از کودک's ضربان قلب. این صدا پس از تقویت از طریق یک بلندگو در داپلر.

برخی از جنين داپلر همچنین شامل یک صفحه نمایش ال سی دی برای نمایش ضربان قلب جنين (FHR) در یک صفحه نمایش ال سی دی.

جنين داپلر به طور کلی قادر به استفاده از 12 هفته از بارداری است. در اصل آنها استفاده ماماها و متخصصان مراقبت های بهداشتی, اما از آن است که تبدیل شدن به محبوب محبوب برای پیدا کردن شرکت های ارائه جنین داپلر برای خرید و یا استخدام برای استفاده در منزل / استفاده شخصی و همچنین حرفه ای استفاده کنید.

جنين داپلر می تواند کمک به کاهش اضطراب در دوران بارداری ارائه اطمینان به خصوص در مراحل اولیه قبل از آن ممکن است به احساس کودک در حال حرکت است. داپلر نیز شامل کمک به دیگر اعضای خانواده را در دوران بارداری تجربه مانند خواهر و برادر جوان به همکاران و پدربزرگ و مادربزرگ ..

سونوگرافی داپلر عروق

سونوگرافی داپلر عروق است یک دستگاه است که با استفاده از اولتراسوند برای اندازه گیری جریان خون و فشار خون. امواج صوتی با فرکانس بالا سونوگرافی) هستند منعکس کردن گردش سلول های قرمز خون برای شناسایی جریان خون.

یک داپلر عروق می تواند برآورد که چگونه سریع جریان خون با اندازه گیری میزان تغییر در آن زمین (فرکانس). داپلر کاوشگر در برابر فشار منطقه از بدن خود را مورد بررسی قرار می شود در حال حرکت از یک منطقه به دیگری به عنوان لازم است. این تست ممکن است انجام می شود به عنوان یک جایگزین به روش های تهاجمی مانند arteriography و venography که شامل تزریق ماده رنگی به عروق خونی به طوری که آنها نشان می دهد تا به وضوح در X-ray تصاویر.

سونوگرافی داپلر عروق ممکن است کمک به تشخیص بسیاری از شرایط پزشکی مانند:

  • شریان های مسدود شده در غیر این صورت شناخته شده به عنوان انسداد شریانی
  • لخته شدن خون
  • امده عروق شناخته شده به عنوان آنوریسم
  • باریک شدن شریان ها
  • دریچه قلب نقص و بیماری مادرزادی قلب
  • مشکلات دریچه در وریدهای پا باعث تجمع خون یا مایعات در غیر این صورت شناخته شده به عنوان venuous نارسایی
  • کاهش ساق پا گردش خون شناخته شده به عنوان بیماری عروق محیطی
  • سونوگرافی داپلر عروق نیز ممکن است کمک به بررسی آسیب به شریان ها را یا به نظارت بر درمان خاص خود را به رگ ها و شریان ها

چه داپلر اثر ؟

اثر دوپلر (یا Doppler shift) به نام پس از فیزیکدان اتریشی کریستین داپلر که پیشنهاد آن در سال 1842 است تغییر در فرکانس یک موج برای یک ناظر در حال حرکت نسبت به منبع امواج. آن است که معمولا شنیده می شود که یک وسیله نقلیه صدایی آژیر روش عبور می کند و محو می شود از یک ناظر. دریافت فرکانس افزایش می یابد (در مقایسه با فرکانس ساطع شده) در طول رویکرد آن یکسان است در لحظه در حال عبور از آن است که افزایش در طول رکود اقتصادی است. این تنوع فراوانی نیز بستگی دارد جهت موج منبع در حال حرکت است با توجه به ناظر است; آن است که حداکثر زمانی که منبع حرکت به طور مستقیم به سمت یا به دور از ناظر و کاهش می یابد با افزایش زاویه بین جهت حرکت و جهت امواج تا زمانی که منبع حرکت در زاویه سمت راست به ناظر وجود دارد و نه تغییر .

آیا سونوگرافی?

سونوگرافی پزشکی است تشخیص تکنیک است که با استفاده از امواج صوتی با فرکانس بالا و پژواک. این روش شبیه به روش مورد استفاده توسط خفاش ها, نهنگ ها و دلفین ها به حرکت و همچنین به عنوان سونار مورد استفاده توسط زیردریایی. سونوگرافی دستگاه انتقال صدا پالس با استفاده از یک پروب / مبدل که منعکس بازگشت به پروب هنگامی که آنها می آیند در سراسر یک شی. زمان گرفته شده برای این پالس به بازگشت و ترجمه شده است را به یک تصویر و یا صدا.

[ad_2]