پیشگامی طلاب جوان گنبدی برای غسل اموات کرونایی

[ad_1]

طلاب و روحانیون جوان شهرستان گنبدکاووس با تشکیل قرارگاه مرکزی مدافعان سلامت شرق استان گلستان در بیمارستان پیامبر اعظم (ص) اقدام به غسل و کفن کردن اموات ناشی از بیماری کرونا می‌پردازند.

به گزارش خبرگزاری فارس از گنبدکاووس، در مسیر مبارزه با بیماری کرونا و در بحران رخ داده با شیوع این بیماری بدون شک مهم‌ترین اقدام و برجسته‌ترین تصمیمات در حوزه پیشگیری و کنترل بیماری رخ می‌دهد که می‌تواند ابعاد و اشکال مختلفی را در بر بگیرد. در این مسیر پر فراز و نشیب که همراه با سختی‌های فراوانی است قطعا همه تلاش‌ها و مجاهدت‌ها ماجور و مورد توجه و عنایت حضرت ایزد قرار می‌گیرد اما برخی از اقدامات قطعا رنگ و بوی خاصی را دارند.

مرگ و فقدان عزیزان همواره برای بازماندگان سخت و طاقت‌فرساست و موجب اندوه و ناراحتی فراوان می‌شود، اما وقتی این مرگ توسط یک بیماری به نام کرونا شکل می‌گیرد در کنار همه غم‌ها، اندوهی از جنس نگرانی نیز برای بازماندگان به وجود می‌آید که چگونه اجساد عزیزانشان غسل و کفن شده و آیا همه ضوابط شرعی و بهداشتی رعایت می‌شود یا خیر؟

برای رفع این دغدغه و نگرانی نیازمند مجاهدان و ایثارگرانی هستیم که با دانستن خطرات بسیار زیاد غسل و کفن اموات ناشی از کرونا جان خود را کف دست گرفته و با عشق به همنوعان خود برای این کار پیش‌قدم می‌شوند.

به همین منظور به همت اداره تبلیغات اسلامی شهرستان گنبدکاووس جمعی از طلاب و روحانیون جوان شرق استان گلستان با راه‌اندازی قرارگاه مرکزی مدافعان سلامت شرق استان گلستان در بیمارستان پیامبر اعظم (ع) گنبدکاووس که مرکز ثقل درمان و مبارزه با این بیماری است اقدام به غسل و کفن اموات به صورت کاملا بهداشتی و با رعایت تمامی موازین شرعی کرده‌اند.

این اقدام طلاب جوان با واکنش های مثبت و تاریخی مردم و به ویژه خانواده‌های فوت‌شدگان حاصل از این بیماری رو به رو شده است که می‌تواند اثرات بسیار پسندیده‌ای را در سطح شهرستان به یادگار بگذارد.

انتهای پیام/83014/ق

[ad_2]

Source link