پلکسی گلاس از کجا بخریم و نمایندگی پلکسی گلاس در تهران کجاست؟

[ad_1]

پلکسی را می توان یکی از جدید ترین محصولاتی دانست که اخیرا جای خود را در زندگی بشر باز کرده است. این دسته از محصولات در واقع از بازمانده مواد پتروشیمی در پالایشگاه ها ساخته می شود . زیبایی، مقاومت بالا، قیمت مناسب و وزن کم از مهم ترین دلایلی بوده که سبب شده پلکسی ها در بین مردم رواج بیشتری داشته باشند . این دسته از محصولات برای ساخت گیفت های تبلیغاتی، تابلو ها، هدایای زینتی و… مورد استفاده قرار می گیرند. اگر شما هم جزو افرادی هستید  که قصد خرید پلکسی را دارید و یا می خواهید در رابطه با آن اطلاعات بیشتری را کسب کنید، می توانید تا انتهای این متن با ما همراه شوید .

تاریخچه پلکسی

همانگونه که اشاره کردیم عمر چندان زیادی از پلکسی ها نمی گذرد. این ماده ابتدا در در سال 1865 کشف شد اما فرموله کردن آن در سال1930 انجام شد. در این سال دو شیمیدان انگلیسی به نام های روولند هیل و جان کروفورد موفق به فرموله کردن و تولید آزمایشگاهی این محصول شدند . این نمونه اولیه در صنایع امپریال انگلستان تولید شد و همین مرکز هم نام تجاری آن را ثبت نمود. از طرفی دیگر در همان برهه زمانی یک شیمیدان آلمانی به نام اتو روم در تلاش بود تا در طی یک فرآیند شیمایی شیشه هایی با مقاومت بالا تر و شفافیت عالی بسازد . روم در نهایت در سال 1933 موفق شد ماده ای را بسازد که نام آن را پلکسی گلاس ( Plexiglas ) گذاشت و اقدام به ثبت علامت تجاری آن نمود. البته همگام با این دو، در ایالات متحده و برخی کشور های اروپایی هم مدل های مختلفی از این ماده تولید شد اما آنچه بیشتر بر سر زبان ها قرار گرفت نام پلکسی گلاس بود. این ماده در واقع در اثر پلیمریزاسیون متیل متا کریلات ساخته می شود. به عنوان یک پلیمر محکم با جذب آب کم شناخته می شود. البته باید عنوان کرد که تاریخچه پلکسی  در ایران تا حدی غیر شفاف است و زمان ورود اولین پلکسی ها به ایران مشخص نیست.

پلکسی گلاس از کجا بخریم و نمایندگی پلکسی گلاس در تهران کجاست؟

ورق پلکسی را می توان جزو مواد پرکاربرد این روز ها در دنیای صنعت دانست هر روزه بیشتر در بین صنایع نفوذ می کند . این روز ها پلکسی ها در صنایع شیمایی، مبلمان سازی، دکوراسیون منزل، ساخت هدایا، ساخت تابلو های تبلیغاتی و….. کاربرد وسیعی دارند . این موضوع سبب شده است تا تقاضای بسیار زیادی برای آن ها ایجاد شود. این تقاضا به نوبه خود موجب شده تا یک نوع رقابت در تنوع و قیمت ایجاد شود . تولید کنندگان برای پاسخ دهی به این تقاضا سعی کرده اند تا مدل های مختلفی از ورق پلکسی را تولید نمایند و در رنگ های مختلف و با قیمت های مناسب به فروش برسانند . البته دسترسی ایرانیان به ورق پلکسی با قیمت مناسب اندکی دشوار شده است . اگر شما هم جزو افرادی هستید که به دنبال خرید ورق پلکسی هستید و یا می خواهید از قیمت ورق پلکسی مطلع شوید می توانید هم اکنون به فروشگاه پلکسی روژان مراجعه نمایید تا به جدید ترین قیمت ها دسترسی داشته باشید .

پلکسی گلاس از کجا بخریم و نمایندگی پلکسی گلاس در تهران کجاست؟

تفاوت پلکسی طلایی و مات

پلکسی مات و پلکسی گلاس طلایی از محبوب ترین پلکسی ها در بازار هستند . این دسته از پلکسی ها هر کدام مزیت ها و معایب ویژه خود را دارند . قبل از هر چیزی باید بدانید که این دو دسته از پلکسی ها عموما در رنگ خود متفاوت هستند و ساختار و ترکیب آن ها یکسان است . پلکسی مات در واقع دسته بزرگتری از پلکسی ها می باشد . برای مثال می توان انواع پلکسی مات را به هر رنگی در بازار یافت اما پلکسی طلایی دسته ای کوچکتر است که در واقع مشمول رنگ طلایی می شود . پلکسی طلایی تنها در دو نوع پلکسی طلایی براق و مات وجود دارد . اما دسته پلکسی مات خود می تواند هر رنگی را در بر بگیرد . البته این تفاوت می تواند بسته به نوع محصولات متغیر باشد . اگر تمایل دارید تا در رابطه با تفاوت پلکسی طلایی و مات اطلاعات بیشتری را کسب کنید می توانید هم اکنون با کارشناسان ما در فروشگاه پلکسی روژان تماس حاصل فرمایید .

پلکسی گلاس از کجا بخریم و نمایندگی پلکسی گلاس در تهران کجاست؟

جایگزینی پلکسی با شیشه

همانگونه که اشاره کردیم پلکسی ها دارای طرح ها و ساختار های مختلفی هستند . از طرفی دیگر پلکسی ها دارای جذب آب بسیار اندک، وزن کمتر، مقاومت بیشتر و قیمت مناسب تر هستند . مجموع این دلایل سبب شده است تا بسیاری از افراد اقدام به جایگزینی پلکسی با شیشه نمایند . البته این کار برای تمامی محیط ها و مکان ها نمی باشد چراکه پلکسی هیچ گاه شفافیت شیشه را ندارد و به همین جهت نمی تواند فضای بیرون را به خوبی نشان دهد . این کارکرد زمانی مناسب است که شما بخواهید از این پلکسی ها برای مکان هایی که نمی خواهید دیده شود استفاده کنید . مانند شیشه درب دستشویی یا حمام و…. که نیازی به شفافیت نیست. از طرفی دیگر شما می توانید انواع پلکسی رنگی را در فضا های مختلف دکوراسیون خود استفاده نمایید و بدین جهت رنگ لعابی زیباتر به خانه خود بدهید. مهم ترین فاکتوری که در این زمینه وجود دارد انتخاب یک گزینه مناسب است. اگر قصد جایگزینی پلکسی با شیشه را دارید می توانید هم اکنون با کارشناسان ما در فروشگاه پلکسی روژان مشورت نمایید تا مناسب ترین گزینه را به شما عزیزان معرفی نمایند .

[ad_2]

Source link