پلمب ۳۲۰ نانوایی به دلیل تخلفات غیربهداشتی در خراسان رضوی

[ad_1]

رئیس گروه سلامت محیط دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: ۳۲۰ نانوایی در مناطق زیر پوشش این دانشگاه به دلیل تخلفات بهداشتی مهر و موم شدند.

به گزارش ایلنا، علی‌اصغر حسنی در این خصوص گفت: ۳۲۰ نانوایی در مناطق زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد در خراسان رضوی به دلیل تخلفات بهداشتی در راستای کنترل بیماری کرونا مهر و موم شدند.

وی افزود: در قالب طرح بسیج ملی مقابله محیطی با ویروس کرونا تاکنون حدود ۲۳ هزار بازدید از سطح مناطق تحت پوشش این دانشگاه انجام شده است.

رئیس گروه سلامت محیط دانشگاه علوم پزشکی مشهد ادامه داد: تاکنون دو هزار و ۲۱۸ واحد نانوایی در مناطق زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد در خراسان رضوی که پروتکل‌های بهداشتی مرتبط با کرونا را رعایت نکرده‌اند از سوی بازرسان بهداشتی اخطار گرفته‌اند و صاحبان ۵۱۹ نانوایی هم به دلیل تخلف به مراجع قضایی معرفی شده‌اند.

حسنی بیان کرد: در شرایط کنونی نظارت بازرسان بهداشت محیط از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی به ویژه نانوایی‌ها در مشهد و شهرستان‌های تابعه دانشگاه علوم پزشکی مشهد در ساعات اداری و غیراداری شدت یافته و گزارش تخلفات به صورت روزانه اعلام می‌شود.

وی با اشاره به این که برای پیشگیری از شیوع کرونا می‌بایست تا حد امکان از تبادل پول نقد خودداری کرد، تصریح کرد: پرداخت هزینه نان با استفاده از کارت‌خوان و تنها توسط خود خریدار باید انجام شود.

رئیس گروه سلامت محیط دانشگاه علوم پزشکی مشهد تاکید کرد: شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی، موضوع را به سامانه ۱۹۰ وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اطلاع‌رسانی کنند.

[ad_2]

Source link