پزشکی هوایی سیستم های بهداشت و درمان امکانات

[ad_1]

پزشکی سیستم های هوا یک عنصر حیاتی در تمام بیمارستان ها و بسیاری دیگر از امکانات بهداشتی. مهندس باید در نظر بگیرید هزینه ظرفیت فیزیکی اندازه و وزن محدودیت فضا و مکانیک و برق و ابزار در دسترس بودن در انتخاب یک سیستم برای یک پروژه خاص. این مهم است که به هماهنگ کردن تجهیزات انتخاب با صاحب نیز به عنوان دیگر مهندسی و معماری و رشته های.

اولین اولویت زندگی ایمنی. پزشکی هوایی استفاده می شود برای تنفسی درمان و کالیبراسیون دستگاه های پزشکی برای تنفسی نرم افزار. ارائه تمیز کننده هوا الزامی است. پزشکی هوایی سیستم باید استفاده نمی شود به تامین هوا برای هر هدف دیگر (به عنوان مثال در بیمارستان استفاده در آزمایشگاه) از آنجا که از این فرصت برای آلودگی سیستم توزیع. اگر یک بیمار استنشاق هوا پزشکی آلوده به نفت از بین رفته کمپرسور یا نیتروژن از یک لحیم کاری پاکسازی عواقب می تواند غیر قابل برگشت است. علاوه بر این یک ابزار و یا خط لوله shutdown باید هماهنگ با کارکنان بیمارستان به جلوگیری از اتفاقی خدمات ختم, در حالی که بیماران متصل به سیستم. مهندسین باید آگاه باشند از الزامات قبل از طراحی هر سیستم گاز.

سیستم های توزیع

پزشکی سیستم های هوای فشرده باید طراحی شده برای جلوگیری از معرفی آلاینده ها و یا مایع به خط لوله. پزشکی سیستم هوا باید:

• عرضه شود از سیلندر ظروف فله و یا پزشکی کمپرسور هوا منابع; و یا بازسازی از اکسیژن USP و روغن خشک و نیتروژن

• دیدار با الزامات پزشکی هوایی

• حاوی هیچ قابل تشخیص هیدروکربن های مایع

• حاوی کمتر از 25 ppm هیدروکربن های گازی

• شامل 5 mg/m3 و یا کمتر از دائمی ذرات به اندازه 1 میکرون یا بزرگتر در فشار نرمال اتمسفر.

در یک نمونه به طور کامل عملکرد مرکز بهداشت و درمان پزشکی هوایی است عرضه شده توسط یک فشار سیلندر سیستم منیفولد یا پزشکی کمپرسور هوا سیستم. منیفولد سیستم های توزیع به طور معمول مورد استفاده در امکانات که بسیار کمی تقاضا برای پزشکی هوایی. پزشکی کمپرسور هوا گیاهان به طور معمول برای بزرگتر امکانات.

امکانات موجود ممکن است انتخاب کنید برای ارتقاء خود و تجهیزات مربوط به خط لوله و یا اضافه کردن پزشکی هوایی گیاهان به عنوان مرکز گسترش می یابد. در هنگام انتخاب یک قطعه از تجهیزات برای تاسیسات جدید امکان توسعه در آینده باید در نظر گرفته شود. اجازه می دهد تا برای رشد آینده آن است که عمل خوب به محافظه کار در اندازه یک سیستم.

دوبلکس پزشکی کمپرسور هوا, سیستم های منبع

مهندس معمولا دارای گزینه های بیشتر در دسترس در هنگام طراحی برای تاسیسات جدید نسبت به نوسازی و یا جایگزینی پروژه. برق و مکانیک و برق را می توان به راحتی محاسبه می شود و آب سرد تهویه و خدمات برق می تواند به اندازه و به اندازه کافی واقع شده است. ایده آل شماتیک طراحی شامل یک تهویه خوب به راحتی در دسترس مکانیکی اتاق اختصاص داده شده به پزشکی تجهیزات گاز.

در انتخاب یک کمپرسور هوا پزشکی برای ارتقاء مهندس ممکن است برخی از مشکل با توجه به مکانیکی ابزار ناکارآمدی (به عنوان مثال فقیر آب سرد با کیفیت ضعیف تهویه مکانیکی فضا). محلی ابزار برقی ممکن است حمایت پمپ تنظیم و یا ضعیف تجهیزات دسترسی ممکن است نیاز به تفکیک قطعات و تجهیزات در یک هزینه قابل توجهی افزایش می دهد. آن را ضروری است برای کامل و انجام نظرسنجی از اطراف مکانیکی فضا و آب و برق قبل از تعیین بهترین نوع کمپرسور برای این پروژه است.

آن یک ایده خوب برای انتخاب بیش از یک نوع کمپرسور در شماتیک طراحی فاز. شما باید به منظور توسعه یک طرح جامع است که نشان می دهد تقاضای موجود و برآورد ظرفیت یدکی. مالک ممکن است بخواهید برای به دست آوردن یک برآورد هزینه قبل از اتخاذ تصمیم نهایی.

انواع کمپرسور

همه پزشکی کمپرسور هوا باید قادر به ارائه فشرده که حاوی روغن است. این مقاله به طور خاص می پردازد پزشکی هوایی برای سیستم های سطح 1 بیمارستان.

با وجود قبول انواع:

• روغن کمپرسور: این رفت و برگشتی, کمپرسور بدون روغن فیلم بر روی سطوح در معرض هوا فشرده. آنها را از روغن در ماشین آلات و نیاز به جدایی از این روغن حاوی بخش از فشرده سازی اتاق بازرگانی با حداقل دو مهر و موم. متصل شفت و مهر و موم باید قابل مشاهده بدون جداسازی قطعات کمپرسور.

• Oilless کمپرسور: این رفت و برگشتی یا روتاری-کمپرسور اسکرول لازم نیست روغن در ماشین است. روانکاری محدود است به مهر و موم بلبرینگ.

• آب حلقه پمپ: این دوار کمپرسور هوا پمپ باید آب مهر و موم. آن است که توصیه می شود که یک مبدل حرارتی استفاده می شود برای حفظ مهر و موم آب.

پزشکی کمپرسور هوا گیاهان باید به اندازه خدمت به قله محاسبه تقاضا زمانی که بزرگترین کمپرسور است که از خدمات. در یک طراحی کارآمد از یک بزرگتر سیستم (به عنوان مثال سه پمپ یا بیشتر) هر کمپرسور اندازه برای رسیدگی مساوی درصد از اوج تقاضا و ایجاد افزونگی. وجود دارد هرگز نباید کمتر از دو کمپرسور.

لوازم جانبی تجهیزات

چند قطعه از تجهیزات مکانیکی همراه پزشکی کمپرسور هوا سیستم:

• مصرف: کمپرسور هوا مصرف باید واقع خارج از منزل, بالاتر از سطح پشت بام و حداقل 10 فوت از هر درب و پنجره و دیگر مصرف یا دیگر باز. مصرف باید روشن نمایش و مجهز به مصرف فیلتر مفلرس. این فیلتر حذف مقادیر زیادی از ذرات ریز (میکروسکوپی ذرات جامد یا مایع ماده معلق در هوا) و آلاینده در ورودی کمپرسور.

• گیرنده هوا: نقش گیرنده هوا است که برای ذخیره هوا و تعادل فشار تغییرات. آن را باید یک اندازه کامل دور زدن و همچنین یک دستی و اتوماتیک تخلیه به حذف هر گونه جمع آوری میعانات گازی. آن را باید به دیدار American Society of Mechanical Engineers ( https://asme.org ) بخش 8 دیگ بخار و مخازن تحت فشار و استانداردهای ساخت و ساز. گیرنده است که به اندازه مبتنی بر سیستم تقاضای اندازه کمپرسور و کمپرسور در حال اجرا بار.

• هوای فشرده خشک کن: خشک کن استفاده می شود برای حذف بخار آب از جریان هوا. حداقل باید آن را یک دوبلکس سیستم ترمپت اجازه می دهد تا یک واحد به سرویس. خشک کن باید از خشک کن دوقلو-برج نوع به اندازه 100 درصد محاسبه بار در طراحی شرایط. آنها باید امتیاز برای 32°F (0°C).

• دوبلکس نهایی فیلتر: باید این را امتیاز برای 100% ظرفیت سیستم, با حداقل 98% بهره وری در 1 میکرون یا بیشتر است. فیلتر باید مجهز به یک نشانگر بصری و نمایش باقی مانده فیلتر عنصر زندگی است.

• پزشکی هوایی تنظیم کننده: تنظیم کننده کنترل فشار هوا سیستم. آنها باید به اندازه 100% از سیستم قله محاسبه تقاضا در طراحی شرایط. تنظیم کننده های فشار باید به ارائه ترین دور خروجی با 50-psig پزشکی هوایی.

• سنسور هشدار: پزشکی کمپرسور هوا باید زنگ سنسور نزدیکی واقع شده که می توان آنها را به طور مداوم تحت نظارت توسط پرسنل بیمارستان. نمونه آلارم برای فشار پایین و فشار و مشکل دیگر (به عنوان مثال منجر شود/تاخیر پمپ عمل درجه حرارت بالا و دمای نقطه شبنم گاز مونواکسید کربن). اضافی سیگنال های زنگ را می توان اضافه شده بسته به نوع کمپرسور و مالک اولویت است.

• ضد لرزش قابهای: این باید برای ارائه کمپرسور گیرنده و خشک کن به عنوان مورد نیاز توسط تولید کننده.

لوله کشی

پزشکی هوایی لوله کشی اندازه با توجه به محاسبه نرخ جریان در فوت مکعب بر دقیقه (cfm). هوای فشرده, لوله کشی ساخته شده است brazed نوع L مس آماده برای اکسیژن خدمات. لوله کشی باید تن به تن به سمت مرکزی گیاه باید تخلیه در نقاط پایین و باید آن را ترمپت و شناخته شده است.

نرخ جریان برای پزشکی هوایی رسانه ها به طور کلی است 1 cfm. خط لوله جریان رای محاسبه شده است با شمارش تعداد متصل پزشکی هوایی رسانه ها و استفاده از استفاده از عامل. جریان رای از مجموع تعداد این رسانه ها است که به نام کل بار متصل شده. زیرا همه رسانه ها به طور معمول استفاده می شود در همان زمان به طور همزمان با استفاده از فاکتور استفاده می شود برای کاهش سیستم جریان رای. این نرخ پس از آن اعمال می شود به اندازه خط لوله و کمپرسور. جامعه آمریکا از مهندسین لوله کشی ( https://aspe.org/ ) را توسعه داده است یک جدول که quantifies پزشکی هوایی استفاده در مناطق مختلف این بیمارستان است.

زمانی که کل بار متصل شده محاسبه شده است و با استفاده از عامل اعمال شده است خط لوله اصلی و کمپرسور و تجهیزات به طور موثر می تواند به اندازه و انتخاب شده است.

در خلاصه مهندسین باید مراقبت در هنگام اندازه و تعیین پزشکی هوایی تجهیزات برای پاسخگویی به نیازهای مرکز بهداشت و درمان و بیماران آن است. قبل از شروع یک پروژه می باشد که به بررسی الزامات مربوط به پزشکی سیستم های گاز از جدید ترین کدهای. هر دو این اطلاعات در دست و فناوري در حال توسعه به صورت روزانه است و مهندس مسئولیت مطلع شوید.

[ad_2]