پرینتر سه بعدی و قیمت آن در بازار آزاد

[ad_1]

آیا تا به حال در مورد دستگاه پرینتر سه بعدی شنیده‌اید؟ در مورد کاربرد آن در علوم مختلف چه می‌دانید؟ فیلامنت پرینتر سه بعدی چه ویژگی‌هایی دارد؟ ما در این مقاله قصد داریم که توضیحاتی درباره این تکنولوژی پیشرفته و کاربردهای آن به شما خواننده عزیز ارائه دهیم. پرینتر سه بعدی به دستگاهی گفته می‌شود که یک حجم سه بعدی را از یک صفحه دو بعدی به وجود می‌آورد.

این فناوری شگفت‌انگیز به نوعی آمیختن هنر و صنعت به شمار می‌رود. فرآیند سه بعدی کردن اجسام علاوه بر دستگاه پرینتر، به یک دستگاه کامپیوتر نیز نیاز دارد؛ چرا که این تکنولوژی بر پایه کامپیوتر استوار است. در ادامه این مقاله به قسمت جالب مراحل سه بعدی کردن می‌پردازیم. پس با ما همراه باشید.

مراحل اصلی سه بعدی کردن اجسام

همانطوری که در قسمت قبلی توضیح داده شد، سه بعدی کردن اجسام توسط دستگاه پرینتر و کامپیوتر صورت می‌گیرد که دارای چند مرحله است. تکنولوژی 3 بعدی دارای چند مرحله است که مراحل اصلی آن در تمام دستگاه‌ها یکسان است. این مراحل به ترتیب زیر هستند:

  • مرحله به وجود آوردن فایل سه بعدی
    نرم‌افزارهای مدل سازی یا کد (CAD) فایل 3 بعدی را می‌سازند.
  • مرحله تبدیل مدل به فرمت از فایل STL
  • چاپ مدل
    این مرحله که به صورت لایه‌گذاری مرحله‌ای صورت می‌گیرد توسط دستگاه پرینتر انجام می‌شود. پرینتر که نوعی از انواع دستگاه چاپ است علاوه بر طول و عرض، قادر است به صورت عمودی نیز چاپ کند.
  • مجزا کردن قطعه پرینت شده از دستگاه پرینتر سه بعدی
  • مرحله آخر یا چاپ

پرینتر سه بعدی و قیمت آن در بازار آزاد

این مرحله از فرآیند 3 بعدی کردن که مرحله چاپ نامیده می‌شود؛ در تکنولوژی‌های مختلف، متفاوت است.

در این بخش مراحل فناوری سه بعدی کردن اجسام را به طور اجمال توضیح دادیم در ادامه به کاربردهای این تکنولوژی در علوم مختلف اشاره می‌کنیم.

کاربرد و مزیت‌های پرینت سه بعدی در علوم مختلف

شاید برای شما این سوال پیش آمده باشد که پرینت سه بعدی کردن یک طرح یا یک شکل در کجا مورد استفاده قرار می‌گیرد؟ به عبارتی موارد کاربرد ماکت سازی کدام است؟

چاپگر یا همان پرینتر 3 بعدی به دستگاهی اطلاق می‌شود که توانایی ماکت‌ سازی قابل لمس را از یک شکل ذهنی دارد. مدلسازی، اشکال مقرون به صرفه‌ای هستند که در دانش‌های گوناگون به یاری بشر آمده‌اند. خدمات چاپگرهای سه بعدی در حوزه‌های گوناگونی گسترش پیدا کرده است. این خدمات در زمینه‌های هوافضا، خودروسازی، جواهرسازی، ماکت سازی و طراحی صنعتی و… می‌باشد.

برای مثال در علوم پزشکی و دندان‌پزشکی، ساخت پروتزهای گوناگون از طریق سه بعدی کردن طرح‌ها صورت می‌گیرد. ساخت قطعات در صنایع ماشین سازی و الکتریکی و یا ماکت سازی در شهر سازی و رشته معماری نیز از طریق دستگاه پرینتر انجام می‌شود. موزه‌های باستان شناسی از اسکن کردن قطعات بهره می‌برد. بسیاری از اسباب بازی‌ها از روش سه بعدی کردن شکل‌ها ساخته شده‌اند.

ساخت وسایل کمک آموزشی کاربرد دیگر ماکت سازی است. دانش آموزان توسط ماکت، مسائل آموزشی را بهتر درک کرده و تجسم اشکال برایشان آسان می‌شود. دانشجویان رشته مهندسی به وسیله دستگاه پرینتر سه بعدی توانایی ساخت ربات را به دست می‌آورند. موارد کارآیی 3 بعدی کردن اشکال بسیار زیاد است و مواردی که ذکر شد، قسمتی از فواید تکنولوژی سه بعدی می‌باشد.

فناوری 3 بعدی هزینه‌های ساختن قطعات را کاهش  و دقت را افزایش می‌دهد. این دستگاه پیشرفته، همینطور باعث کم شدن زمان ساخت قطعات نیز می‌شود.

کاربرد فیلامنت پرینتر سه بعدی

آیا تا به حال برای خرید یک پرینتر 3 بعدی خانگی اقدام کرده‌اید؟ آیا در هنگام خرید به واژه فیلامنت پرینتر سه بعدی برخورد داشته‌اید؟

پرینتر سه بعدی و قیمت آن در بازار آزاد

فیلامنت به مواد مصرفی پرینترهای 3 بعدی می‌گویند که از رشته‌های پلاستیکی یا پلیمری تشکیل شده‌اند. این مواد رشته‌ای به شکل رول در بازار دیده می‌شوند که وزن آن‌ها نیم یا یک کیلویی می‌باشد. دستگاه پرینتر توسط فیلامنت و نازل (همان نوک دستگاه است و پلاستیک از آن خارج می‌شود)، لایه‌ها را بر روی هم قرار می‌دهد و شکل را می‌سازد. جنس فیلامنت‌ها را از ترکیبات بسیاری ساخته‌اند ولی دو نوع ABS و PLA از پر استفاده‌ترین آن‌ها محسوب می‌شوند. 

قیمت پرینتر سه بعدی در بازار

دستگاه‌های چاپگر سه بعدی دارای سیستم‌های مختلفی هستند. امکان سیستم مانیتورینگ پرینتر از راه دور، تجهیز بودن به نمایشگر تاچ یا قابلیت بازیابی چاپ از جمله امکانات این دستگاه‌های پرینت می‌باشد. قیمت پرینتر سه بعدی در بازار با توجه به داشتن و یا فقدان امکانات مختلف است. علاوه بر دارابودن یا نبودن تجهیزات، صنعتی و غیرصنعتی بودن چاپگر نیز بر قیمت دستگاه تاثیرگذار است. قیمت چاپگر صنعتی معمولا از نوع غیرصنعتی آن بالاتر است. داشتن گارانتی و پشتیبانی یکی دیگر از ویژگی‌های دستگاه سه بعدی خوب و مقرون به صرفه است.

خرید دستگاه پیشرفته پرینت 3 بعدی برای شرکت‌های صنعتی انتخابی شایسته است. قطعات این دستگاه‌ها در صورتی که دارای ضمانت باشند، برای کاربران ایمنی خاطر ایجاد می‌کنند. فروش قطعات پرینتر با قیمت‌های گوناگون در بازار تجهیزات رایانه‌ای وجود دارد. پیشنهاد می‌شود برای خرید پرینتر با کارشناسان مشورت کنید.

پرینتر سه بعدی و قیمت آن در بازار آزاد

برای تهیه و خرید پرینتر سه بعدی و یا هر یک از قطعات جانبی آن بهتر است با کارشناسان گروه پرینتر سه بعدی هرون مشورت کنید. این مجموعه که کار خود را در سال 1394 آغاز کرده است، مشتریان و علاقمندان خرید پرینتر و اسکنرهای سه بعدی را راهنمایی می‎‌کند. گروه هرون خریداران را به خرید محصولات مناسب رهنمون می‌کنند. پیشنهاد ما به شما در هنگام خرید پرینتر سه بعدی و ملزومات آن، مراجعه به سایت شرکت هرون است؛ زیرا در این سایت اخبار و اطلاعات جدید تکنولوژی چاپگر 3 بعدی را در دسترس کاربران قرار می‌دهد.

[ad_2]

Source link