پرسپولیس، 5 گام تا پوکر قهرمانی

[ad_1]

شاگردان یحیی گل محمدی فاصله زیادی تا تکرار قهرمانی خود در لیگ برای چهارمین بار پیاپی ندارند.

عرفان حاج‌بابایی: احتمالا اگر ویروس کرونا دامن گیر تمام جهان نمی شد و رقابت های فوتبال در لیگ برتر ایران به شکل عادی و معمولی به جریان خود ادامه می داد، تاکنون تکلیف قهرمان لیگ مشخص شده بود اما به دلیل تعویق مسابقات،هنوز معلوم نیست که سرنوشت لیگ نوزدهم در نهایت به کدام سو خواهد رفت. یک روز صحبت از لغو کامل مسابقات بود و حالا با توجه به کاهش نسبی موج کرونا در سطح ایران و جهان، این احتمال مطرح است که در آینده ای نه چندان دور یک بار دیگر مسابقات باشگاهی از سر گرفته شود تا نتایج نهایی لیگ ها ولو بدون حضور تماشاگران مشخص شود.در ایران هم این احتمال وجود دارد که پس از پایان ماه مبارک رمضان بازی ها برگزار شود و 9 مسابقه باقی مانده هم انجام شود تا تکلیف قهرمان و سقوط کننده ها و سهمیه های آسیایی مشخص شود.

در حال حاضر پرسپولیس با 47 امتیاز در رده نخست جدول لیگ قرار دارد و روی کاغذ از بالاترین شانس برای قهرمانی در لیگ نوزدهم برخوردار است و در ادامه مرور خواهیم کرد که شاگردان یحیی گل محمدی عملا به چند امتیاز برای قهرمانی نیاز دارند.

پنج برد تا جام

پرسپولیسی ها همانطور که اشاره شد در حال حاضر 47 امتیازی هستند و 10 امتیاز با تیم سپاهان که در رده دوم جدول است،فاصله دارند. فاصله امتیازی نسبتا مطمئن که اصلی ترین برگ برنده سرخپوشان در ادامه لیگ است. پرسپولیس که طی سه فصل گذشته هم موفق به کسب عنوان قهرمانی شده،همواره این قهرمانی را با بیش از 60 امتیاز به دست آورده. آن ها سه فصل پیش با 66 امتیاز، دو فصل پیش با 64 امتیاز و فصل قبل با 61 امتیاز موفق به کسب قهرمانی شدند و در این فصل هم حداقل به این مقدار امتیازات برای چهارمین قهرمانی پیاپی نیاز دارند.

پرسپولیس با 47 امتیاز در رده نخست جدول لیگ قرار دارد و روی کاغذ از بالاترین شانس برای قهرمانی در لیگ نوزدهم برخوردار است.

شاگردان یحیی گل محمدی در 9 بازی باقیمانده خود به ترتیب باید با تیم های پیکان(مهمان)، شاهین بوشهر(میزبان)، ماشین سازی(مهمان)، فولاد(میزبان)، نفت مسجدسلیمان(مهمان)، نساجی(مهمان)، ذوب آهن(میزبان)، گل گهر(مهمان) و سایپا(میزبان) مسابقه بدهند. دیدار هایی که روی کاغذ و به نسبت بازی های قبلی پرسپولیس در لیگ برتر آسان تر به نظر می رسند و قرمزها اگر بتوانند از این 9 بازی حداقل به 5 برد دست پیدا کنند، آن گاه 62 امتیازی می شوند و بعید است دیگر مانعی برای قهرمانی پیش روی خود ببینند.

جنگ سهمیه داغ تر از قهرمانی

داستان کسب رتبه دوم تا چهارم که منجر به کسب سهمیه رقابت های لیگ قهرمانان آسیا چه به صورت مستقیم چه به صورت پلی آف می شود کاملا با قهرمانی متفاوت است چرا که برای کسب آن چندین تیم باهم به رقابتی نزدیک و سخت می پردازند. در حال حاضر سپاهان و تراکتور با 37 امتیاز در جایگاه های دوم و سوم قرار دارند و استقلال 36 امتیازی هم با یک بازی کمتر در جایگاه چهارم ایستاده و پس از آن هم شهرخودرو با 35 امتیاز پنجم است و فولاد هم با یک بازی کمتر و با 33 امتیاز ششم است و صنعت نفت آبادان هم با همین مقدار امتیاز در جدول هفتم است. این رده بندی به خوبی نشان می دهد که رقابت برای سهمیه آسیایی قطعا تا روز پایانی لیگ ادامه خواهد داشت چرا که حد فاصل تیم هفتم با تیم دوم فقط 4 امتیاز است و این تیم ها هم طی هفته های باقیمانده چندین دیدار رو در رو را باهم برگزار خواهند کرد.به عنوان مثال استقلال طی هفته های باقیمانده با تیم هایی نظیر فولاد،تراکتور،سپاهان و شهرخودرو دیدار خواهد کرد.

بیشتر بخوانید: زمان آغاز دوباره لیگ برتر از زبان یک پرسپولیسی

جدول لیگ طی سالیان گذشته حکایت از این دارد که تیم های سهمیه ای بین 54 تا 57 امتیاز کسب کرده اند و این بدان معناست که آن تیمی خواهد توانست که سهمیه آسیایی را در پایان لیگ نوزدهم کسب کند که موفق شود از 9 بازی باقی مانده خود بتواند 6 الی 7 پیروزی به دست آورد و جایگاه خود را در رتبه های بالایی جدول تحکیم ببخشد.

254 43

[ad_2]

Source link