وفور تمامی کالاها/ هیچ کمبودی نیست

[ad_1]

رئیس اتحادیه سوپرمارکت و مواد پروتئینی تاکید کرد، هیچ کمبودی در بخش عرضه وجود ندارد و تمامی کالاها به راحتی در دسترس مردم قرار دارد.

سعید درخشانی رئیس اتحادیه سوپرمارکت و مواد پروتئینی در گفت و گو با تسنیم با اشاره به تلاش وزارت صمت برای نظارت، کنترل و ساماندهی بازارهای کالایی از همکاری کامل اصناف با وزارت صمت خبر داد و گفت هیچ کمبودی در بخش عرضه وجود ندارد و تمامی کالاها به راحتی در دسترس مردم قرار دارد.

درخشانی افزود: اگرچه برخی از کالاها با افزایش قیمت همراه شده است اما هیچ کمبودی در بخش عرضه وجود ندارد. تمامی کالاها در برندهای متفاوت یا به صورت فله به وفور در سوپرمارکت‌ها وجود دارد و به راحتی در دسترس مردم است.

وی گفت: افزایش قیمت‌ها ممکن است بر توان خرید مردم تاثیر منفی داشته باشد اما بین گرانی و گرانفروشی تفاوت زیادی وجود دارد و همانگونه که اقتصاددانان نیز تاکید دارند افزایش قیمت ناشی از بالارفتن هزینه‌های تولید به معنای گرانی و گران‌فروشی نیست.

درخشانی اظهار کرد:‌ سوپرمارکت‌ها با افزودن حاشیه سود معقول و قانونی کالای خود را عرضه می‌کنند و اغلب کالاها نیز قیمت حک شده دارند بنابراین مردم باید اطمینان داشته باشند که افزایش قیمت برخی کالاها مربوط به فروشندگان نیست. در مورد کالاهایی نیز که قیمت حک شده ندارند برچسب قیمتی وجود داشته و الزام به درج قیمت فروش وجود دارد و اغلب فروشگا‌ه‌ها نیز این موضوع را رعایت می‌کنند.

وی ادامه داد:‌ کالاهایی نیز که برچسب قیمت ندارند فاکتور فروش دارند و مشتری می‌تواند فاکتور فروش را از فروشنده دریافت کند و قانون نیز بر این موضوع صراحت دارد.

رئیس اتحادیه سوپرمارکت و مواد پروتئینی با اشاره به تاکید ستاد تنظیم بازار بر کنترل و نظارت قیمت‌ها در بازار تصریح کرد:‌ بیش از 98 درصد سوپرمارکت‌ها قیمت‌های مصوب را رعایت می‌کنند اما ممکن است موارد تخلفی نیز وجود داشته باشد که امکان نظارت بر آنها وجود دارد.

وی با اشاره به تلاش وزارت صمت برای نظارت، کنترل و ساماندهی بازارهای کالایی از همکاری کامل اصناف با وزارت صمت خبر داد و افزود:‌ اصناف آمادگی کامل دارند تا در جهت رفاه مردم و دسترسی بیشتر به کالا با قیمت‌های مناسب به این وزارت‌خانه کمک کنند. اصناف همواره کنار دولت و مردم بوده‌اند و خود جزئی از مردم هستند.

درخشانی ادامه داد: هر اقدامی که در جهت ساماندهی بیشتر و نظارت بر بازارهای کالایی باشد با همکاری و حمایت اصناف مواجه خواهد شد و در این مسیر اصناف همراه وزارتخانه صمت خواهند بود.

[ad_2]

Source link