واکنش مشاور فرمانده کل سپاه به تقلای آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران

[ad_1]

میزان نوشت: مشاور فرمانده کل سپاه با بیان اینکه خباثت آمریکا و اروپا در برابر ایران تمام‌شدنی نیست، گفت: خود آمریکا به همراه فرانسه، انگلیس و آلمان که برجام را امضا کرده بودند می‌دانستند تحریم‌های تسلیحاتی ایران ظرف مدت ۵ سال از آغاز برجام به پایان می‌رسد، اما در آستانه فرارسیدن این زمان، شیطنت و خباثت‌شان گل کرده است.

سردار اسماعیل کوثری با اشاره به تهیه پیش نویس طرح تمدید تحریم تسلیحاتی ایران از سوی رژیم آمریکا، گفت: خباثت آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها در برابر ایران تمام‌شدنی نیست.

وی افزود: خود آمریکا به همراه کشورهای اروپایی فرانسه، انگلیس و آلمان که برجام را امضا کرده بودند می‌دانستند تحریم‌های تسلیحاتی ایران ظرف مدت ۵ سال از آغاز برجام به پایان می‌رسد، اما می‌بینیم در آستانه فرارسیدن این زمان، شیطنت و خباثت آمریکا و اروپا گل کرده است.

مشاور فرمانده کل سپاه با بیان اینکه امروز متأسفانه سازمان ملل و شورای امنیت این سازمان، کاملا بی‌خاصیت و بی‌اعتبار شده اند، گفت: شاهد هستیم قانونی که سازمان ملل خودش آن را تصویب می‌کند و در قطعنامه ۲۲۳۱ می‌آورد، امروز توسط آمریکا و اروپا با قلدری و پول زیر پا گذاشته می‌شود.

تحریم تسلیحاتی ایران وفق برجام و قطعنامه ۲۲۳۱ در ۲۷ مهر سال جاری منقضی می‌شود، اما رژیم آمریکا با آنکه از برجام خارج شده است، تقلا می‌کند با فشار به سازمان‌های بین‌المللی و کشورهای اروپایی، آن را تمدید کند. این رفتار توحش‌گونه آمریکا با واکنش کشورهایی همچون روسیه و چین مواجه شده است.

 

 

 

[ad_2]

Source link