هنگام مبتلا شدن به عفونت واژن به چه پزشکی مراجعه کنیم؟

همه زنان ، چه در حال رابطه جنسی باشند ، چه نباشند ، باید به طور مرتب به متخصص زنان مراجعه کنند. اما اکثر زنان از مراجعه به متخصص زنان واهمه دارند و درمان برای آنها سخت و دردناک است. با این حال ، بدون توجه به این موارد ، همه زنان باید به طور منظم به متخصص زنان مراجعه کنند.

هنگام مبتلا شدن به عفونت واژن به چه پزشکی مراجعه کنیم؟

 

علائم عفونت واژن در زنان چیست؟

اگر عفونت فقط ناحیه دهانه واژن را آلوده کرده است ، عوارض و علائم زیر را دارید:

خارش در ناحیه تناسلی

بوی بد واژن

سوزش واژن هنگام ادرار کردن یا نشستن طولانی مدت

تورم و قرمزی ناحیه واژن.

افزایش ترشحات سفید و کرمی از واژن.

با این حال ، مواردی وجود دارد که این عفونت ها از دهانه واژن به سمت بالا پیشرفت کرده و مناطق داخلی رحم را نیز آلوده می کنند. در این موارد ، ما علائم و نشانه های دیگری را مشاهده می کنیم. مانند:

رابطه جنسی دردناک

ترشحات خونی

لکه بینی زیاد بعد از رابطه جنسی

و…

با مراجعه به متخصصان زنان ، سلامت باروری و نیز دستگاه تناسلی زنان تضمین می شود. در حقیقت ، مراجعه به متخصص زنان به این معنی است که شما مراقبت از بدن خود را به روش های جدید ممکن کرده اید.

 

دلایل مراجعه به متخصص زنان:

 

  1. پریودهای نامنظم

پریودهای نامنظم ، در صورت مکرر شدن ، نشانه وجود مشکلاتی در دستگاه تناسلی می‌باشد و باید به متخصص ارجاع داده شود. متخصص زنان ابتدا بیمار را از نظر احتمال بارداری معاینه می کند. این اختلالات می تواند ناشی از عواملی مانند کاهش وزن شدید ، کم خونی ، سفرهای زیاد یا طولانی ، استفاده از داروهای ضد بارداری ، فعالیت بدنی بیش از حد و غیره باشد. بنابراین ، به دلیل درمان مناسب با تشخیص پزشکی است.

 

2- مشکل ادراری

اگر بیش از حد به توالت می روید ، باید به متخصص زنان مراجعه کنید ، این می تواند یکی از علائم عفونت ادراری باشد. آنها می توانند نشانه ای از عفونت مجاری ادراری باشند. اگر این علائم را دارید ، باید فوراً به متخصص مراجعه کنید. مشکل را حل کنید.

 

  1. ترشحات غیرطبیعی واژن

در بیشتر زنان ، ترشح بین چرخه قاعدگی برای پاکسازی واژن و دهانه رحم طبیعی است. این ترشحات معمولاً به رنگ سفید شیری هستند. و در دوران شیردهی ، تخمک گذاری و تحریک جنسی افزایش می یابد.

اگر این ترشحات دارای بوی بد و رنگ تیره و غیر طبیعی هستند ، لازم است به متخصص زنان مراجعه کنید.

ترشحات غیرطبیعی واژن علت بسیاری از بیماری ها در زنان است ، بسیاری از راه های ساده و آسان برای مقابله با این مشکل وجود دارد که می توان با نسخه آنها را برطرف کرد.

منبع: برگرفته شده از مقاله روش های مناسب برای درمان خانگی عفونت واژن و هر آن چه که باید از آن بدانید.