نیشابور در وضعیت قرمز کرونا قرار گرفت

[ad_1]

فرماندار نیشابور گفت: متاسفانه به دلیل عدم رعایت فاصله‎گذاری اجتماعی، کرونا در این شهرستان مجدد در وضعیت قرمز قرار گرفت.

علیرضا قامتی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: هر چند متناسب با ابلاغ ستاد مبارزه با کرونا در کشور بخش‎هایی که لازم بود در مقاطع مختلف بازگشایی شد، اما هنوز تالارهای‎ پذیرایی و مکان‎های تجمعی برای برگزاری مراسم عزاداری با محدودیت‎هایی مواجه هستند.

وی ادامه داد: در وضعیت فعلی رعایت فاصله‎گذاری اجتماعی توسط مردم ضروری است، متاسفانه آمار تلفات ناشی از ویروس‎کرونا از ابتدا تا دهم خردادماه افزایشی بوده و وارد پیک جدیدی شده‌‎ایم.

فرماندار شهرستان نیشابور مطرح کرد: مردم باید بدانند که شرایط کرونا هنوز تغییر نکرده و از بین نرفته است، کاهش تلفات بستگی به همکاری تمام شهروندان دارد، اکنون در خصوص وضعیت کرونا در شرایط مناسبی قرار نداریم.

وی اظهار کرد: اگرچه آمار تلفات کرونا در اردیبهشت‎ماه بسیار کاهش یافته بود، اما این آمار در دهه اول خردادماه به نسبت مدت مشابه ماه قبل بیش از 50 درصد افزایش یافت.

قامتی گفت: اگر چه در ابتدا خود بیماران مراجعه می‌‏کردند، اما اکنون که بیماریابی در دستور کار قرار گرفته و ظرفیت آزمایشگاه نمونه‎گیری از 40 نفر به 80 نفر رسیده آمار مبتلایان نیز تغییر کرده است.

فرماندار نیشابور عنوان کرد: بدون شک اگر بخواهد روال به همین شکل ادامه داشته باشد و مردم همکاری نکنند، ناگزیر خواهیم بود در بخش‎هایی محدودیت‎ها را در شهرستان اعمال کنیم، از مسافران و شهروندان درخواست داریم نکات بهداشتی و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت نمایند.

[ad_2]

Source link