موج اول شیوع کرونا پایان نگرفته است

[ad_1]

با افزایش موارد ابتلا به بیماری کووید ۱۹ در برزیل و هند سازمان جهانی بهداشت (WHO) هشدار داد که موج اول بیماری پایان نگرفته است.

به گزارش ایسنا، در حالیکه برزیل و هند با افزایش موارد ابتلا به بیماری کووید ۱۹‌ مواجه هستند یک کارشناس ارشد بهداشت هشدار داد: جهان هنوز در میانه روند شیوع بیماری قرار دارد که این وضعیت امیدها را برای بازگشایی فعالیت‌های اقتصادی در جهان و آغاز مجدد سفرهای بین المللی کمرنگ کرده است.

دکتر “مایک رایان” مدیر اجرایی سازمان جهانی بهداشت گفت: اکنون در موج دوم بیماری قرار نداریم. در حال حاضر جهان در میانه موج اول بیماری قرار دارد.

مایک رایان با اشاره به آمریکای جنوبی، جنوب آسیا و دیگر نقاط جهان افزود: اکنون در مرحله‌ای قرار داریم که بیماری در حال پیشروی است.

هند با جمعیت بیش از ۱.۳ میلیارد نفری برای هفتمین روز متوالی با افزایش روزانه موارد ابتلا مواجه بوده است. در روز سه‌شنبه ۶۵۳۵ مورد جدید ابتلا به بیماری کووید ۱۹‌ در این کشور گزارش شده است.

این ویروس در برخی از فقیرترین و پرجمعیت ترین مناطق هند بیشترین آسیب را به همراه داشته است که تاکید کننده چالش‌های پیش روی مقامات این کشور در تلاش برای مهار ویروسی است که هنوز هیچ واکسن یا درمانی برای آن ارائه نشده است.

در برزیل نیز سازمان جهانی بهداشت هشدار داد که پیش از آغاز مجدد فعالیت‌های اقتصادی، مقامات باید آزمایش‌ها و تست‌های کافی را برای کنترل شیوع ویروس انجام دهند.

به گزارش ژاپن تودی، مدیر اجرایی سازمان جهانی بهداشت گفت: روند شدید انتقال بیماری به این مفهوم است که اقدامات مربوط به محدودیت تردد به رغم خسارت‌های اقتصادی باید ادامه داشته باشد.

[ad_2]

Source link