مواد مغناطیسی

[ad_1]

اکثر مردم تشخیص آهن ربا به عنوان اسباب بازی و یا مواد با محدود کاربرد مانند یخچال و فریزر مغناطیس یا آهن ربا ساده برای نگهداری مقالات هنگامی که متصل به سطح فلز است. چه بسیاری از مردم نمی دانند این است که در واقع مواد مغناطیسی (آهن ربا) طیف گسترده ای از برنامه های کاربردی در بسیاری از زمینه های زندگی ما مانند خدمات پزشکی دستگاه های امنیتی و ارتباطات و حمل و نقل و حتی امروزه مواد مغناطیسی هستند که استفاده گسترده ای در مناطق مانند طلا و جواهر که در آن توسعه مغناطیسی دستبند و گوشواره به تغییر راه مردم تصور مغناطیس. در اینجا ارائه شده است یک بررسی از برنامه های کاربردی اصلی است که مواد مغناطیسی را در جهان مدرن و آینده کاربرد انواع جدیدی از مواد هستند که در تولید این روز است.

قطب نما

قطب نما نشان دهنده سنتی استفاده از آهن ربا. قطب نما یک ابزار استفاده برای اندازه گیری جهت استفاده به عنوان مرجع زمین's قطب مغناطیسی. قاب مرجع متشکل از چهار نقطه اصلی شمال و جنوب و شرق و غرب است. قطب نمای مغناطیسی در تعامل با زمین میدان مغناطیسی است که مانند یک غول نوار آهنربا با اشاره به سمت قطب مغناطیسی زمین است.

چینی ها اولین کسانی بودند که به توجه داشته باشید این پدیده با وجود عدم دانش در مورد نیروهای الکترومغناطیسی که باعث این اثر است. قطب نما اختراع شد در طول سلسله هان بین قرن دوم قبل از میلاد و قرن اول میلادی بود و تنها برای استفاده ناوبری قرن یازدهم. بعد در آن معرفی شد به اروپا که در آن جایگزین شد خشک قطب نما. در قرن 20 با مایع پر قطب نمای مغناطیسی معرفی شد. اختراع قطب نما, قطعا یکی از مهم ترین تولیدات در تاریخ بشریت است.

تصویربرداری رزونانس مغناطیسی (MRI)

MRI به طور گسترده ای استفاده می شود روش امروزه در پزشکی برای تشخیص بیماری های مختلف مانند سرطان است. آن استفاده اصلی متکی بر ساخت و ساز از تصاویر از اندام های داخلی بدن اجتناب از استفاده از عمل جراحی برای پیدا کردن و تشخیص این بیماری است. به این دلیل که بدن تشکیل شده است که عمدتا از مولکول های آب MRI با استفاده از خواص آب در حضور یک میدان مغناطیسی بالا برای تولید تشریحی تصویر از مناطق خاصی از بدن که به خصوص مفید برای تصویربرداری از مغز و عضلات و قلب است . در یک دستگاه MRI یک میدان مغناطیسی استفاده شده است تا اتم هیدروژن در مولکول های آب طنین انداز در فرکانس داده شده و سپس یک پالس فرکانس رادیویی است که اعمال تغییر انرژی دولت از چرخش. زمانی که فرکانس رادیویی پالس توقف سیگنال های الکترومغناطیسی ساطع شده به دلیل آرامش بخش از چرخش; این است که تشخیص داده شده توسط ابزار و یک تصویر تشکیل شده است با استفاده از بافت و کنتراست.

نانوذرات مغناطیسی

نانو و نانومواد تشکیل شده از مواد با اندازه کمتر از 100 nanometres. بسیاری از انواع نانوذرات مانند quantum dots, لیپوزوم, طلا, نانو ذرات نانولولههای کربنی و نانوذرات مغناطیسی در حال طراحی امروز برای برنامه های مختلف در پزشکی و فرآیندهای صنعتی است. در میان این مواد نانومواد مغناطیسی شده اند به طور گسترده ای استفاده می شود برای تشخیص سرطان و بسیاری از بیماری های دیگر. ذرات مغناطیسی استفاده می شود برای افزایش سیگنال های ناشی از مولکول های آب در بدن هنگامی که یک میدان مغناطیسی اعمال شده است مانند شرح داده شده در MRI در نتیجه این نانوذرات به عنوان عوامل کنتراست MRI. علاوه بر این, آنها همچنین می تواند استفاده شود برای کشتن سلول های سرطانی با استفاده از هیپرترمی. هیپرترمی شامل تولید حرارت بسیار کوچک ذرات مغناطیسی هنگامی که یک میدان مغناطیسی اعمال شده است. این گرما می تواند استفاده برای کشتن سلول های سرطانی به طور خاص پس از تجمع ذرات کوچک در یک تومور در حال تحقیق امروزه به عنوان یک جایگزین برای روش های سنتی برای درمان سرطان مانند پرتو درمانی.

آلارم

بسیاری از آلارم سارق بر اساس استفاده از آهن ربا. در واقع این آلارم تشکیل شده از یک تماس سوئیچ که در پاسخ به تغییرات در محیط زیست ارسال یک سیگنال به نویز در ساخت دستگاه. یک آهنربای دائم نصب شده است در چارچوب یک درب یا پنجره همراه با یک مغناطیسی مواد در بخش دیگری از درب یا پنجره ایجاد ارتباط بین دو مواد هنگامی که دزدگیر فعال است. هنگامی که چیزی را مختل میدان مغناطیسی ایجاد شده بین آهنربا و فلز با باز کردن درب و یا پنجره هشدار فعال می شود.

Magnetic levitation قطار یا قطار ماگلو

MAGLEVS قطار شامل یک حالت از حمل و نقل بر اساس استفاده از قدرتمند میدان مغناطیسی به حالت تعلیق در هدایت و حرکت قطارها با استفاده از آهن ربا به جای استفاده از روش های مکانیکی مانند چرخ و محور و یاتاقان. به این سرعت وسایل نقلیه در حال برداشته شده از زمین توسط نیروهای مغناطیسی آنها ادعا کرد به حرکت سریع تر و نرم و صاف و بی سر و صدا و نیاز به نگهداری کمتر در احترام به چرخ قطار. شتاب و کاهش سرعت را می توان سریع تر به عنوان سیستم ادعا تکیه بر اصطکاک است.

سخنرانان

بلندگو تشکیل شده از یک سیم حامل متناوب زمان. زمانی که سیم واقع شده است و در میدان مغناطیسی یک دایره آهنربای دائم (که در اطراف سیم) آن تجربیات یک نیروی است که به تولید امواج صوتی توسط فشرده سازی و حجم از هوا در اطراف دستگاه. این ارتعاش مخروطی شکل دیافراگم که بازتولید صدای تولید شده در منبع.

دیگر استفاده از دستگاه های مغناطیسی شامل کارت های اعتباری و بدهی, تلویزیون, گیتار الکتریک, موتورهای الکتریکی و اسباب بازی و نشان دهنده یک عامل مهم در توسعه فن آوری های جدید برای مقاصد مختلف در سراسر جهان است.

[ad_2]