ممنوعیت تردد خودرو به نقاط کوهستانی دره مرادبیگ همدان


علیرضا گوهری روز پنجشنبه در گفت وگو باخبرنگار ایرنا اظهار داشت: این طرح در راستای حفاظت از منابع طبیعی کوهستان و جلوگیری از شلوغی و ترافیک در مسیرهای دسترسی اتخاذ شده است.

وی بیان کرد: براین اساس هرگونه تردد با خودرو از ابتدای مسیر “چرچرا” ممنوع است و فقط باغ داران می توانند با خودروهای خود تردد کنند.

گوهری افزود: این طرح با همکاری اهالی و اعضای شورایاری منطقه دره مرادبیگ انجام خواهد گرفت.

رییس هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی همدان با تاکید بر لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی توسط کوهنوردان و طبیعت گردان خاطرنشان کرد: از کوهنوردان درخواست می شود از صعود در شرایط شیوع کرونا پرهیز کنند.

وی افزود: اجرای هرگونه برنامه‌های کوهنوردی و کوهپیمایی عمومی و همایش‌های کوهنوردی مناسبتی جمعی تنها در شهرهای دارای وضعیت عادی و با اعلام ستاد کرونا در ورزش مجاز است بنابراین گروه های صعود باید به این مهم توجه کنند.

گوهری یادآور شد: در صورت هرگونه صعود و فرود نیز فاصله حداقل سه تا پنج متری بین کوهنوردان جهت پیشگیری از سرایت ویروس کرونا و سایر عوامل عفونی باید مد نظر قرار بگیرد.

رییس هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی همدان بیان کرد: همچنین باید در کمپینگ و مناطق طبیعی علاوه بر رعایت اصول بهداشتی به ویژه استفاده از سرویس بهداشتی، نزدیک نشدن به منابع آبی از جمله آب های جاری، دریاچه و رودخانه، مورد توجه قرار بگیرد ضمن اینکه از شب مانی در چادر پرهیز شود.

بیش از ۱۰ هزار تن به صورت هفتگی در همدان کوهنوردی می کنند.Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *