ممنوعیت تردد خودرو به نقاط کوهستانی دره مرادبیگ همدان

[ad_1]

علیرضا گوهری روز پنجشنبه در گفت وگو باخبرنگار ایرنا اظهار داشت: این طرح در راستای حفاظت از منابع طبیعی کوهستان و جلوگیری از شلوغی و ترافیک در مسیرهای دسترسی اتخاذ شده است.

وی بیان کرد: براین اساس هرگونه تردد با خودرو از ابتدای مسیر “چرچرا” ممنوع است و فقط باغ داران می توانند با خودروهای خود تردد کنند.

گوهری افزود: این طرح با همکاری اهالی و اعضای شورایاری منطقه دره مرادبیگ انجام خواهد گرفت.

رییس هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی همدان با تاکید بر لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی توسط کوهنوردان و طبیعت گردان خاطرنشان کرد: از کوهنوردان درخواست می شود از صعود در شرایط شیوع کرونا پرهیز کنند.

وی افزود: اجرای هرگونه برنامه‌های کوهنوردی و کوهپیمایی عمومی و همایش‌های کوهنوردی مناسبتی جمعی تنها در شهرهای دارای وضعیت عادی و با اعلام ستاد کرونا در ورزش مجاز است بنابراین گروه های صعود باید به این مهم توجه کنند.

گوهری یادآور شد: در صورت هرگونه صعود و فرود نیز فاصله حداقل سه تا پنج متری بین کوهنوردان جهت پیشگیری از سرایت ویروس کرونا و سایر عوامل عفونی باید مد نظر قرار بگیرد.

رییس هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی همدان بیان کرد: همچنین باید در کمپینگ و مناطق طبیعی علاوه بر رعایت اصول بهداشتی به ویژه استفاده از سرویس بهداشتی، نزدیک نشدن به منابع آبی از جمله آب های جاری، دریاچه و رودخانه، مورد توجه قرار بگیرد ضمن اینکه از شب مانی در چادر پرهیز شود.

بیش از ۱۰ هزار تن به صورت هفتگی در همدان کوهنوردی می کنند.

[ad_2]

Source link