مشارکت جوامع محلی در حفاظت از حیات وحش و محیط زیست چهارمحال و بختیاری

[ad_1]

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان از تایید صلاحیت و صدور ابلاغیه قرق بانان مردمی قرق منطقه حفاظت شده سبزکوه در شهرستان کیار خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان ، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اظهار داشت: در جلسه‌ای که در اداره منابع طبیعی شهرستان کیار برگزار شد، تایید صلاحیت و صدور ابلاغیه قرق بانان مردمی قرق منطقه حفاظت شده سبزکوه یکی از مناطق مهم استان با امضای ادارات محیط زیست، منابع طبیعی و نیروی انتظامی در این شهرستان انجام شد. شهرام احمدی گفت: در این جلسه رؤسای ادارات حفاظت محیط زیست و منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان کیار در مورد نحوه اجرای قرق، همکاری در حفظ و حراست از عرصه های ملی و طبیعی، جلوگیری از چرای زودرس و همکاری در مهار آتش سوزی‌های احتمالی بحث و تبادل نظر کردند.

احمدی ادامه داد: در این جلسه رؤسای این دو دستگاه متعهد شدند در راستای حفاظت از محیط زیست و عرصه های ملی و طبیعی همکاری و همیاری لازم را داشته باشند.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: برای حفظ گونه‌های حیات وحش و محیط زیست، نیروهای یگان حفاظت در انجام وظایف خود مسئولانه و با جدیت عمل کرده و در برخورد با متخلفان برابر قانون رفتار می‌کنند.

گفتنی است ،شهرستان کیار دارای حدود ۳۰ درصد از مناطق تحت مدیریت حفاظت محیط زیست در استان چهارمحال و بختیاری است و بخشی از مناطق حفاظت شده سبز کوه و هلن در این شهرستان قرار دارد.

46
 

[ad_2]

Source link