مزایای اقامت در کشور سرسبز مالزی

مزایای اقامت مالزی 

مزایای اقامت مالزی

 آب و هوای گرم و مطبوع استوایی

آب و هوای مالزی

مالزی در سراسر سال از آب­ و­ هوای گرم و مطلوب برخوردار است. می­توان گفت مالزی خارج از (حلقه آتش) واقع شده است؛ که همین موضوع باعث می شود از مواردی چون زلزله و فوران های آتشفشانی در امان باشد.
مالزی به طور کلی از دو منطقه تشکیل شده است؛ مالزی غربی که شامل همۀ ایالتهای Peninsular مالزی است و در بخش مهمی از قاره آسیا واقع شده است و مالزی شرقی که شامل ایالت های Sabah و Sarawak است و در جزیره Borneo واقع شده است.
مالزی در مرکز آسیای جنوب شرقی واقع شده است و با کشورهای تایلند و سنگاپور همسایه است که این کشورها به ترتیب در شمال و جنوب جزیره Peninsular قرار دارند.

 استانداردهاي بالا و هزينه پايين زندگي 

هزینه زندگی در مالزی

استانداردهای زندگی در مالزی از سطح بالایی برخوردار است و دولت نظارت عمده­ای بر کالاها و خدمات دارد. سطح زندگی در کوالالامپور پایتخت مالزی بسیار بالا و کم و بیش مشابه دیگر شهرهای بین­ المللی است.
مالزی دارای سیستم درمانی بسیار مجهز، مدارس بین المللی معتبر، شبکۀ گسترده­ای از بزرگراه­ها و سیستم­ های ارتباطاتی یکپارچه می­باشد.

 امنيت و ثبات سياسي 

یکی از بزرگترین امتیازات مالزی داشتن ثبات سیاسی است در حال حاضر دولت مالزی دارای خدمت آزادانه دولت منتخب در سطح بین المللی است. نظام حکومتی در مالزی الگویی از نظام پارلمانی سیستم وست مینیستر یا به عبارتی حکومت استعمار موروثی بریتانیا است.
این قانون باعث ایجاد جامعه ای دموکراسی و پیشرفته شد که اجازه فعالیت به همه مذاهب بر طبق قانون اساسی را می دهد.

مالزی صرف نظر از نژاد، رنگ، آیین و جنسیت کشور امنی برای زندگی است. مالزی اجتماعی از مذاهب و نژادهای مختلف است و کلیه قوانین با در نظر گرفتن فرهنگ ها برای تمامی مردم فراهم شده است.
آمار نشان می دهد که مالزی یکی از امن ترین کشورها در جهان است و میزان ارتکاب جرم در این کشور بسیار پایین است و می توان ادعا کرد که جرایم با اسلحه در این کشورها به طور کلی وجود ندارد.

حمل و نقل و زيربنا

حمل و نقل در مالزی

زیر بنای کشور مالزی همانند دیگر کشورهای توسعه یافته است و سیستم های جاده ای، سیستم حمل و نقل عمومی، شبکه های راه آهن محلی، شبکه فاضلاب و منابع انرژی برق به خوبی طراحی شده اند. تلویزیون ماهواره، خطوط موبایل وbroadband در هرنقطه از این کشور وجود دارد. سیستم حمل و نقل ریلی کوالالامپور امکان سفرهای ارزان قیمت را با ترن های سریع السیر مجهز به سیستم تهویه هوا فراهم می کند. شبکه مخابراتی مالزی (Multimedia Super Corridor (MSC یکی از پیشرفته ترین شبکه ها مخابراتی در میان کشورهای آسیایی است که در ایجاد بستری مناسب برای تولیدات وابسته به ICT و فراهم نمودن اطلاعات لازم برای پیوستن به شاهراه جهانی را فراهم می آورد.

 تفريح و سرگرمی:

آب و هوای مالزی

در مالزی انواع مختلفی از وسایل و امکانات تفریحی یافت می شود و افراد با هر سلیقه می توانند برای استراحت و تفریح اعم از پارک، مسیرهای جنگلی، محیط هایی برای ورزش های مختلف زمینی و آبی ، زمین های گلف و … وجود دارد. جنگل های مالزی از قدیمی ترین جنگل ها در سراسر جهان محسوب می شود و پارک ملی آن به عنوان گنجینه ای از میراث طبیعی و بسیار ارزشمند است.

خطوط ساحلی مالزی بیش از ۴۸۰۰ کیلومتر است که میلیونها توریست خارجی و مالایی را برای استراحت و استفاده از آرامش حاکم بر محیط به سمت خود جذب می کند. سواحل، جزیره ها و صخره های مرجانی آن مکان مناسب و تماشایی برای گذراندن تعطیلات است.
در مالزی تعدادی بیش از ۱۹۰ زمین گلف وجود دارد و هر زمان که شما در هر مکانی اراده کنید می توانید به بازی گلف بپردازید . حتی اگر در کوه های بلند، طول سواحل دریا، جزایر گرمسیری، میان جنگل های بارانی و یا در مرکز شهر باشید.

در مالزی جزیره ی کوچکی به نام Pulau Tioman وجود دارد که به عنوان یکی از ۱۰ جزایر بسیار زیبای جهان محسوب می شود.
در مالزی همه نوع کالایی وجود دارد که از این میان بعضی کالاها معاف از مالیات می باشند همچون عطر، وسایل آرایشی، ساعت، قلم و خودنویس و کالاهای الکترونیکی. بیشتر این محصولات از سراسر جهان وارد مالزی می شوند و در قیمت های بسیار پایینی نسبت به دیگر کشورهای مشابه فروخته می شوند.

خرید کردن در کوالالامپور بسیار راحت است. و تعداد زیادی مراکز خرید در مالزی وجود دارد که با هرنوع سلیقه و بودجه ای شرایط خریدی رویایی را فراهم می کند. از جمله این مراکز می توان مراکز بزرگ و مدرن مجهز به دستگاه تهویه هوا، فروشگاههای بزرگ، فروشگاههای صنایع دستی، فروشگاههای معاف از مالیات، بازارها و مراکز تجاری را نام برد. در میان کالاهایی که در سطح بالایی به فروش می رسند می توان ظروف pewter، پارچه های طراحی شده، کالاهای معاف از مالیات، تولیدات الکترونیکی، وسایل آرایشی، لباس های ورزشی، و صنایع دستی را نام برد.

 امكانات سلامت و بهداشت همراه با جديدترين تكنولوژي:

اقامت مالزی

مالزی دارای بیمارستانهای عمومی و خصوصی بسیار زیادی است که ارائه کننده خدمات پزشکی می باشند. موسسه قلب ملی مالزی توانایی انجام انواع جراحی های قلب را دارد از آسیبهای طبیعی تا جراحی bypass در این مرکز انجام می شود.
مالزی اکنون به علت داشتن امکانات بی نظیر و پزشکان حاذق و با داشتن هزینه های مناسب پزشکی به پناهگاهی برای مردم جهت رفع مشکلات پزشکی تبدیل شده است.

یادآور می‌شود؛ دولت مالزی به عنوان یکی از بهترین کشورها برای اقامت طولانی مدت مهاجران، در حمایت از آنان طی سال‌ها برنامه‌هایی را در دست اجرا دارد که در ادامه به مواردی از آنها اشاره شده است.

 

منبع : https://sharifstudy.com/mm2h-benefits