مرگ 3 کارگر حین حفر کانال/ دختر 9 ساله برای نجات گوسفند از استخر آب جان خود را از دست داد

[ad_1]

رئیس اداره آتش‌نشانی شاندیز خبر داد؛

ایسنا/خراسان رضوی رئیس اداره آتش‌نشانی شاندیز از مرگ 3 کارگر حین حفر کانال خبر داد، وی همچنین گفت: دختر 9 ساله‎ای نیز برای نجات یک گوسفند از استخر آب جان خود را از دست داد.

متین جواهری با اشاره به جان باختن یک دختر 9 ساله، در گفت‌وگو با ایسنا عنوان کرد: وقتی این کودک مشغول بازی بود، یک گوسفند در استخر آب ‎افتاد و هنگام تلاش برای بیرون آوردن گوسفند، خود او به داخل استخر ‎سقوط کرد و جانش را از دست ‎داد. این حادثه روز چهارشنبه در ساعت 14.30 در جاده سوران روستای فرح‌آباد به وقوع پیوست و پس از اعلام گزارش به آتش‌نشانی شاندیز بلافاصله نیروها به محل اعزام شدند.

وی ادامه داد: عمق استخر سه متری و محل شست‌وشوی احشام بود؛ پدر این دختر چوپان و کمی دورتر از محل چرای دام بوده است. به دلیل عمق زیاد استخر با بیل مکانیکی کانالی باز ‏شد و با هدایت آب به زمین‎های اطراف برای کاهش عمق آب جستجو آغاز گردید.

رئیس اداره آتش‌نشانی شاندیز اظهار کرد: بعد از 2.5 ساعت جست‌وجو جسد این دختر 9 ساله به چنگک گیر ‏کرد و از زیر آب جسد او بیرون کشیده ‎شد.

وی به والدین توصیه نمود؛ در صورت رفتن به محیط‎های باز از کودکان غافل نشوند و نگذارند نزدیک استخر شوند، همچنین کسانی که این استخرها را در مکان‌های مختلف به خصوص مکان‌های عمومی دارند و اطراف آن محصور نیست؛ حتما فنس‌کشی و حصار کشی کنند.

 مرگ سه کارگر زیر آوار

جواهری در ادامه از جان باختن سه کارگر حین حفر کانال در شاندیز خبر داد و بیان کرد: در این حادثه کارگران پیمانکار شرکت تحت پوشش سازمان آب مشغول حفاری بودند که پدر و پسر 40 و 18 ساله بر اثر ریزش کانال زیر آوار مدفون شده و جان خود را از دست دادند.

وی گفت: پس از اینکه این پدر و پسر در عمق 2 متری خاک گیر کردند، راننده بیل مکانیکی که در محل با آنان کار می‎کرد، برای کمک به داخل کانال رفت که بر اثر ریزش مجدد کانال این راننده 35 ساله نیز زیر خاک مدفون ‎شد.

رئیس اداره آتش‌نشانی شاندیز مطرح کرد: دو نفر اول در همان ابتدا جان خود را از دست دادند، ولی راننده بیل مکانیکی که پس از بیرون کشیدن از زیر آوار یک لحظه علائم حیاتی‎اش برگشت ‎کرد، بلافاصله عملیات سی‌پی‌آر توسط نیروهای اورژانس روی فرد انجام ‏شد، اما بر اثر جراحات و با وجود تلاش ماموران اورژانس وی نیز جان خود را از دست داد.

وی با بیان اینکه این حادثه در بلوار میرزا جوادآقای تهرانی خیابان دشت بهشت و در هفته جاری به وقوع پیوست، گفت: محلی که در آن حفاری انجام می‎شد، حدود 50 تا 60 سال قبل کال آب بوده که به مرور زمان با خاک‏‌های سست و گل و لایی ناشی از سیلاب پر شده بود.

جواهری مطرح کرد: قبل از انجام عملیات و گودبرداری به خصوص کانال‎های آب که محصور هستند و راه فرار ندارند، زمین باید تست شود اما متاسفانه در این حادثه این کار صورت نگرفته بود.

وی گفت: اگر چه کانال ابتدا ریزش جزئی کرده بود اما به آن توجه نشده بود و مجدد عملیات ادامه یافت؛ علاوه‌بر این در اطراف کال که این اتفاق افتاده، ساختمان‎های مسکن مهر با 5 هزار خانوار و مجموعه تفریحی دشت بهشت نیز قرار دارد.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link