مرسدس AMG GT سری بلک رونمایی شد

[ad_1]

اولین خودرو مرسدس AMG بلک سریز، براساس SLK۵۵ در سال ۲۰۰۶ معرفی شد. بعد از آن، CLK63 ،SL65 و C63 و SLS نیز در نسخه‌ی بلک سریز تولید شدند. این محصولات، استاندارد جاده هستند؛ اما با قدرت بیشتر و تجهیزات اضافی برای مانور در پیست ارائه می‌شوند.

مرسدس AMG GT در سال ۲۰۱۴ معرفی شد. طی سال‌های بعد، مدل‌های GT S و GT C و نهایتا GT R تا سال ۲۰۱۷ به خط تولید این سوپراسپرت اضافه شدند. از اوایل سال ۲۰۲۰، نسخه‌ای ویژه از AMG GT با پوشش استتار، به دفعات در پیست نوربرگ رینگ وجود داشت؛ تا آنکه امروز، با مشخصات فنی و عکس‌های رسمی، معرفی شد.

مطابق انتظار، پیشرانه‌ی ۴ لیتری توئین‌توربوشارژ V8 در AMG GT بلک سریز استفاده می‌شود اما قدرت از ۵۸۲ اسب بخار در AMG GT R به ۷۲۰ اسب بخار افزایش یافته است. گشتاور هم از ۷۰۰ به ۸۰۰ نیوتن‌متر خواهد رسید تا AMG GT بلک سریز بتواند در زمان ۳/۱ ثانیه از سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتربرساعت برسد.

شرکت سازنده با توجه به تغییرات گسترده روی پیشرانه ۴ لیتری توئین‌توربوشارژ V8، برای آن کد مدل جدیدی به نام M۱۷۸ LS۲ تعریف کرده است. بیشترین قدرت در دور موتور ۶۷۰۰ تا ۶۹۰۰ تولید می‌شود، درحالی‌که می‌تواند تا ۷۲۰۰ دور بر دقیقه، بالا رود. نهایت گشتاور نیز، از ۲۰۰۰ تا ۶۰۰۰ دور بر دقیقه فراهم خواهد بود. این پیشرانه، همراه با اینترکولرهای بزرگ‌تر نسبت به مدل استاندارد، با فشار ۲۴/۶psi در توربوشارژ کار می‌کند تا سرعت‌گیری صفر تا ۲۰۰ کیلومتربرساعت، در کمتر از ۹ ثانیه ممکن شود.

 AMG GT Black Series بلک سریز 2021 نمای روبرو

مهم‌ترین تفاوت ظاهری AMG GT بلک سریز با مدل استاندارد، کیت بدنه آیرودینامیک نصب شده روی این خودرو است که تحت تاثیر مدل‌های مسابقه‌ای AMG GT۳ وAMG GT۴ به نظر می‌رسد. علاوه‌بر بال عظیم در عقب که به‌صورت الکترونیکی تا ۲۰ درجه تغییر زاویه می‌دهد، جلوپنجره‌ی بزرگ‌تر همراه پره‌های قابل تنظیم، دیگر تفاوت‌های GT بلک سریز با مدل استاندارد هستند. البته ادوات سیاه‌رنگ فیبرکربن هم مشابه سنت خودروهای سری بلک، در سپر و سقف و پوشش روی موتور، وجود دارند.

چرخ‌های ۱۰ پره سیاه‌ رنگ ۱۹ اینچ در جلو و ۲۰ اینچ در عقب، همراه نسل جدید تایرهای میشلن پایلوت اسپرت کاپ، آپشن اختصاصی AMG GT بلک سریز هستند. چرم مات برای فرمان با طراحی ویژه و سطح داشبورد و سقف استفاده شده است. صندلی‌های اسپرت این خودرو نیز، دارای خطوطی با رنگ انتخابی نقره‌ای یا نارنجی خواهند بود.

 AMG GT Black Series بلک سریز 2021 نمای روبرو

قیمت نهایی و تیراژ تولید مرسدس AMG GT بلک سریز، هنوز اعلام نشده است. این خودرو، قدرتمندترین محصول جاده‌ای تاریخ مرسدس بنز خواهد بود و احتمالا، نزدیک به ۵۰۰ هزار دلار قیمت‌گذاری خواهد داشت.

[ad_2]

Source link