مراقب کلاهبرداری از رمز یکبار مصرف باشید

[ad_1]

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان به شهروندان هشدار داد با تغییر رمز دوم کارت‌های بانکی از ایستا به پویا (یک‌بار مصرف)، شهروندان نکات ایمنی را رعایت کرده و مراقب شگردهای جدید کلاهبرداران باشید.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری، سرهنگ”عسگری”در این این باره گفت: برخی کلاهبرداران که پیش از این نیز با استفاده از روش‌هایی ، اقدام به دریافت اطلاعات و سوءاستفاده مالی از حساب مردم می‌کردند ، با روش هایی متقلبانه از قبیل ارسال پیامک ، طراحی نرم‌افزارهایی مشابه و غیره سعی در فریب و سوء استفاده از حساب مشتریان بانک‌ها را دارند.

وی در ادامه افزود : مجرمان سایبری در این شیوه کلاهبرداری از شهروندان ، ابتدا آنها را به درگاه جعلی هدایت و در مدت زمان تعیین شده برای رمزهای  یکبار مصرف اقدام به دریافت رمز کاربران و از آن طریق اقدام به برداشت وجه از حساب آنها می کنند.

این مقام انتظامی بیان داشت: یکی از روش‌هایی که کلاهبرداری از مشتریان بانکی را تا حد بسیار چشم‌گیری کاهش می‌دهد ، نصب اپلیکیشن‌های بانکی از طریق سایت های رسمی همان بانک است، همچنین برای دریافت پیامک رمز دوم پویا نیز مشتریان هر بانک بهتر است به سایت رسمی بانک ارائه دهنده خدمات خود یا شعب بانکی یاد شده مراجعه کنند.

سرهنگ عسگری بیان داشت: کاربران به هیچ عنوان رمز یکبار مصرف خود را در اختیار افراد غیر قرار ندهند و از درگاه هایی استفاده کنند که رمز یکبار مصرف را برای آنها و به شماره همراه خودشان پیامک می کند تا به این ترتیب یکی از روش‌هایی کلاهبرداری از مشتریان بانکی را تا حد چشم‌گیری کاهش می‌دهد .

 رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان چهارمحال و بختیاری در پایان اظهار کرد: به شهروندان توصیه کرد از نصب هر گونه اپلیکیشن‌های بانکی فقط از طریق سایت های رسمی بانک ارائه دهنده خدمات صورت پذیرد و توجه داشته باشید برای دریافت پیامک رمز یک بار مصرف فقط از قسمت تعیین شده در ابزار مورد استفاده مشتریان هر بانک استفاده شود.

48

[ad_2]

Source link