مدیران فرهنگی و هنری نباید خود را در چارچوب‌های خاصی محصور کنند

[ad_1]

ایسنا/لرستان مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان سال ۱۳۹۸ را در زمینه فعالیت‌های فرهنگی و هنری، سال بروجرد دانست.

احمدحسین فتایی در دیدار با فاطمه مقصودی منتخب مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: اینکه اولی بانوی راه یافته از لرستان به مجلس شورای اسلامی، از بروجرد انتخاب شده است، نشانی دیگر از توانمندی بانوان لرستانی و بروجردی است که این موفقیت را به شما تبریک می‌گویم.

وی تصریح کرد: به جرات باید سال ۱۳۹۸ را در زمینه فعالیت‌های فرهنگی و هنری سال بروجرد نامید زیرا اتفاقات و رویدادهای مهمی در این شهرستان به وقوع پیوست که در نوع خود نادر بود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان خاطرنشان کرد: اعطای میزبانی جشنواره بین‌المللی فیلم کودک و نوجوان به شهری غیر از مراکز استان و برگزاری موفق این جشنواره در سال ۱۳۹۸ ظرفیت‌های بروجرد را بار دیگر به منصه ظهور رساند.

فتایی ادامه داد: صدور مجوز دومین هنرستان هنرهای زیبای استان به نام بروجرد، برگزاری موفق جشنواره اقوام در اشترینان، برگزاری کنسرت‌های متعدد موسیقی و حضور موفق هنرمندان مطرح این شهرستان در جشنواره‌های بزرگ کشوری از جمله جشنواره تئاتر فجر، از دیگر اتفاقات مهم فرهنگی و هنری برای بروجرد در سال گذشته بوده است.

وی سپس با اشاره به روند مثبت پیشرفت پروژه‌های فرهنگی و هنری در این شهرستان، افزود: ساختمان کتابخانه درجه‌یک بروجرد در دهه فجر سال ۹۸ به‌طور کامل پایان یافت و آماده افتتاح شد و کتابخانه شهید باهنر نیز امسال به بهره‌برداری خواهد رسید.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان خاطرنشان کرد: ارتقاء چاپخانه‌های یاقوت سبز و کتیبه بروجرد، رویداد مهم دیگری بود که در سال ۱۳۹۸ به وقوع پیوست و به‌واسطه آن ظرفیت این شهرستان در زمینه صنعت چاپ از چند استان کشور نیز عبور کرد.

فتایی در ادامه به صدور مجوز ۲۲ آموزشگاه آزاد هنری و موسیقی در سال گذشته در بروجرد اشاره کرد و گفت: در همین راستا ۲۰۰ نفر در این شهرستان مشغول به کار شدند و همچنین ۳۰۰ نفر از هنرمندان و اصحاب فرهنگ بروجرد در سال گذشته مشمول تسهیلات بیمه هنرمندان و ۳۰ نفر موفق به دریافت مستمری شدند.

وی اضافه کرد: انتظار می‌رود با استفاده از ظرفیت نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی و استاندار لرستان علاوه بر افزایش اعتبارات فرهنگی، هنری و عمرانی، شاهد ارتقاء رتبه این اداره‌کل به سطح دو باشیم که به‌واسطه آن علاوه بر تقویت چارت اداری شاهد افزایش سطح اعتبارات اختصاص یافته به استان خواهیم بود.

فاطمه مقصودی منتخب مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی نیز در این دیدار، فرهنگ را زیرساخت ارزش‌های هر کشور و قومی دانست و گفت: در نظام جمهوری اسلامی که با خون شهدای بسیاری قوام یافته نقش مدیران و مجریان فرهنگی بسیار مهم و تأثیرگذار است.

وی تصریح کرد: آمار رشد جمعیت جوان در کشور ما روند صعودی دارد و با توجه به گرایش جوانان به رشته‌های مختلف هنری، مدیریت و تربیت این نسل باید علاوه بر شاخصه‌های تخصصی، شامل شاخصه دینی و اسلامی نیز باشد.

منتخب مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: مدیران فرهنگی و هنری نباید خود را در چارچوب‌های خاصی محصور کنند و باید بدانند که مدیریت فرهنگی باید بر سایر حوزه‌های مدیریتی ارجحیت و ارجعیت داشته باشد.

مقصودی اضافه کرد: تمام تصمیمات مهم استانی باید با برنامه‌های شما همخوانی داشته باشد و انتظار می‌رود فرهنگ و هنر در لرستان، در رأس برنامه‌های دولت قرار گیرد.

وی بیان کرد: فرهنگ غنی بروجرد با قدمتی چند ده هزارساله، نیازمند پاسداری است و انتظار می‌رود اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی برای این شهرستان برنامه ویژه‌ای را دنبال کند تا ظرفیت‌های خاص بروجرد در این حوزه از جمله ظرفیت ادبی این دیار که بزرگانی مانند زرین‌کوب و اوستا را به کشور معرفی نموده، بیش‌ازپیش تقویت شود.

منتخب مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر تلاش برای ارتقاء فعالیت‌های فرهنگی و هنری استان، در پایان خاطرنشان کرد: ساختمان اداری و مجتمع فرهنگی هنری بروجرد مطلوب است اما باید از ظرفیت این فضا برای تقویت فرهنگ غنی ایرانی و اسلامی بیش از گذشته بهره برد.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link