مخالفت نیمی از ساکنان توکیو با برگزاری المپیک در سال ۲۰۲۱

[ad_1]

توکیو ۲۰۲۰ در مارس به دلیل انتشار ویروس کرونا در جهان به تعویق افتاد و بدین ترتیب بدترین اختلال در المپیک از زمان جنگ جهانی دوم به وجود آمد.

بیش از نیمی از مردم و ساکنان شهر توکیو مخالف برگزاری بازی‌های المپیک در سال ۲۰۲۱ هستند.

به گزارش ایسنا و به نقل از سایت bangkokpost، بر اساس نظرسنجی منتشر شده در روز دوشنبه، بیش از نیمی از ساکنان توکیو معتقد هستند که المپیک سال ۲۰۲۰ نباید سال آینده برگزار شود. آنها معتقدند که باید تأخیر در برگزاری بازی‌ها بیشتر شود یا این رقابت ها به خاطر ترس از کرونا به طور کامل لغو شود.

این نظرسنجی که توسط دو سازمان خبری ژاپنی انجام شده بعد از آن صورت گرفت که کارشناسان بهداشت هشدار دادند حتی یک سال تأخیر ممکن است برای برگزاری ایمن بازی های المپیک کافی نباشد.

در نظرسنجی انجام شده در آخر هفته، ۵۱.۷ درصد از پاسخ دهندگان امیدوارند که بازی ها در سال ۲۰۲۱ دوباره به تعویق بیفتند یا لغو شوند، در حالی که ۴۶.۳ درصد می‌خواهند ببینند که المپیک در این سال برگزار شود.

در میان مخالفان بازی‌های المپیک ۲۰۲۱، میزان ۲۷.۷ درصد گفتند که می‌خواهند این بازی‌ها به طور کامل لغو شود، در حالی که ۲۴ درصد ترجیح می‌دهند بازی‌ها با تعویق دوم مواجه شود.

این نظرسنجی تلفنی، بین ۲۶ تا ۲۸ ژوئن توسط تلویزیون کیودو نیوز و تلویزیون توکیو MX انجام شد.

همچنین از بین کسانی که گفتند که می خواهند بازی های سال آینده برگزار شوند، ۳۱.۱ درصد گفتند که این رویداد باید به صورت مقطعی از جمله بدون تماشاگر صورت بگیرد، در حالی که ۱۵.۲ درصد اظهار داشتند که می خواهند یک المپیک تمام عیار را ببینند.

توکیو ۲۰۲۰ در مارس به دلیل انتشار ویروس کرونا در جهان به تعویق افتاد و بدین ترتیب بدترین اختلال در المپیک از زمان جنگ جهانی دوم به وجود آمد.

این بازی ها قرار است از ۲۳ جولای ۲۰۲۱ آغاز شود، اگرچه هنوز هم به عنوان المپیک ۲۰۲۰ توکیو شناخته می شوند.

مقامات ژاپن و کمیته بین المللی المپیک هشدار داده اند که دیگر امکان تعویق وجود نخواهد داشت و حتی تاخیر یک ساله سردردهای مالی و لجستیکی قابل توجهی ایجاد کرده است.

[ad_2]

Source link