محکوم کردن کشته شدن خبرنگاران در هند از طرف فدراسیون بین‌المللی روزنامه نگاران

[ad_1]

فدراسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران امروز (سه شنبه) پس از آنکه سه خبرنگار در هفته‌های اخیر در هند به قتل رسیدند، این اقدام را به شدیدترین شکل ممکن محکوم کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، “سونیل تیواری” یک خبرنگار آزاد ۲۲ ژوئیه در مقابل منزل مسکونی‌اش هدف حمله قرار گرفت و در پی جراحات درگذشت. دو خبرنگار دیگر نیز در ایالت اوتارپرادش در ماه گذشته میلادی کشته شدند.

آنتونی بلانگر، دبیرکل فدراسیون بین‌المللی روزنامه نگاران گفت:‌ این فدراسیون به شدیدترین شکل ممکن قتل این خبرنگاران را محکوم می‌کند. ما مراتب تاسف و همدردی خود را به خانواده‌های ایشان ابراز می‌داریم. بایستی تحقیقات مستقل و بی طرفی در این مورد صورت گیرد و افراد مسئول محاکمه شوند.

این حملات همچنین از سوی اتحادیه ملی خبرنگاران هند نیز مورد انتقاد قرار گرفت و محکوم شد و این اتحادیه نیز از دولت دهلی‌نو خواسته تا اقداماتی را در راستای یافتن عاملان این قتل‌ها انجام دهد.

رئیس این اتحادیه در بیانیه‌ای اعلام کرد: ما از دولت می‌خواهیم تا شکایت‌های رسمی و غیر رسمی از سوی خبرنگاران را جدی بگیرد. ما خواستار تحقیقات بی‌طرفانه برای قتل این سه خبرنگار هستیم.

[ad_2]

Source link