مبتلا شدن ۵۰۰ مادر باردار به کرونا

[ad_1]

ماماها در این زمینه با افراد مبتلا به کرونا سروکار داشتند و در اوایل کار با مشکلاتی مواجه بودند که به مرور زمان این مشکل برطرف شد، نیروهای طرحی ماما که می‌توانستند ترخیص طرح بگیرند باقی ماندند تا به این بیماران کمک کنند که از آنها تقدیر می‌کنم.

مشاور وزیر بهداشت در امور مامایی گفت: تا کنون ۵۰۰ مادر باردار بستری به کرونا مبتلا شده‌اند که خوشبختانه بهبود یافتند.

به گزارش  خبرآنلاین، شهلا خسروی مشاور وزیر بهداشت در امور مامایی در نشست خبری اینترنتی با بیان اینکه امروز به عنوان روز جهانی مامایی توسط سازمان جهانی بهداشت تعیین شده است این روز را به ماماهای کشور تبریک گفت.

خسروی ادامه داد: در ابتدای اپیدمی کرونا ماماها مراقبت بیماران کرونایی را به صورت داوطلبانه انجام دادند و بدون اجبار از این بیماران مراقبت کردند و بیمارستان‌هایی که برای امر زایمان مشخص شده بودند بار کاری بیشتری به آنها تحمیل شد، بزرگترین نقش ماما در این بحران تریاژ مادران باردار بود و مادران مشکوک جداسازی می‌شدند و به بیمارستان‌های دیگر ارجاع داده می‌شدند.

وی افزود: ماماها در این زمینه با افراد مبتلا به کرونا سروکار داشتند و در اوایل کار با مشکلاتی مواجه بودند که به مرور زمان این مشکل برطرف شد، نیروهای طرحی ماما که می‌توانستند ترخیص طرح بگیرند باقی ماندند تا به این بیماران کمک کنند که از آنها تقدیر می‌کنم.

به گفته مشاور وزیر بهداشت، فرسودگی شغلی ماماها در حالت طبیعی بالا است به دلیل اینکه باید نگرانی و استرس مادر را کنترل کنند و مراقب سلامت مادر باشد در وضعیت بحران کرونا باید این افراد باید استرس خود را مدیریت می‌کردند و از استرس مادران نیز بکاهند. ماما باید طوری با بیمار برخورد می‌کرد که مادر علائم خود را بگوید.

وی تصریح کرد: تاکنون ۵۰۰ مادر بستری کرونایی داشتیم و ۲۰۰ مادر سرپایی مبتلا داشتیم که بهبود یافتند.

خسروی گفت: مادران ارتباط مستقیم پوستی با نوزاد و مادر دارند که این اقدامات آنها قابل تقدیر است. تولد در اتاق زایمان است و زیباترین اتفاق دنیا در این اتاق رخ می‌دهد، بخشی از ماماها در بخش بهداشت فعال هستند و تعداد زیادی از آنها در فرایند غربالگری مشارکت دارند، حدود ۱۲ هزار ماما در بخش بهداشت و سلامت در حال ارائه خدمت هستند.

[ad_2]

Source link