مانده مطالبات بیمارستان‌های خصوصی در استان قزوین پرداخت شد

[ad_1]

مدیرکل بیمه سلامت استان قزوین:

قزوین- مدیرکل بیمه سلامت استان قزوین گفت: مانده مطالبات سه ماهه بیمارستان‌های خصوصی طرف قرارداد در سال ۹۷ و مطالبات تا آذرماه سال ۹۸ در استان پرداخت شد.

قاسم بهرامی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: با همه مشکلات ناشی از محدودیت اعتباری و چالش‌های بیماری کرونا تلاش کرده ایم هیچ وقفه و چالشی در مسیر خدمت رسانی مراکز درمانی ایجاد نشود.

وی بیان کرد: پرداخت به موقع مطالبات مراکز درمانی، بیمارستانها، داروخانه‌ها، آزمایشگاه‌ها، مؤسسات و پزشکان طرف قرارداد از مهمترین دغدغه‌ها ما در بیمه سلامت است و در این راستا اقدامات لازم را انجام می‌دهیم.

بهرامی تصریح کرد: در حال حاضر مانده مطالبات سه ماهه بیمارستان‌های خصوصی استان در سال ۹۷ پرداخت شده است.

مدیرکل بیمه سلامت استان قزوین یادآور شد: همچنین موفق شدیم مطالبات بیمارستان‌های خصوصی طرف قرارداد را در سال ۹۸ تا آذرماه پرداخت کنیم که به روان سازی خدمات درمانی کمک خواهد کرد.

وی اظهار داشت: طلب داروخانه‌ها، بیمارستان‌های دولتی و دانشگاهی نیز تا آذر ماه امسال به صور ت علی الحساب پرداخت شده است.

بهرامی اضافه کرد: بیمه رایگان برای دهک‌های یک، ۲ و ۳ ادامه دارد که این کار با خود اظهاری صورت گرفته است.

وی گفت: ۸۰ درصد اعتبارات پرداختی در بیمه سلامت به مؤسسات و مراکز درمانی توسط دولت تأمین می‌شود و فقط ۲۰ درصد این هزینه‌ها توسط بیمه شده پرداخت می‌شود.

بهرامی تصریح کرد: در استان قزوین با ۶۰۰ مؤسسه، داروخانه، آزمایشگاه، بیمارستان، مراکز درمانی روستایی طرف قرارداد هستیم تا اقشار مختلف بویژه افراد کم درآمد از خدمات ارزان و یا رایگان درمانی برخور دار شوند.

[ad_2]

Source link