فعالیت مجدد واحدهای صنفی را به معنای پایان کرونا تلقی نکنیم

[ad_1]

استاندار خراسان‌جنوبی:

بیرجند- استاندار خراسان‌جنوبی گفت: مردم فعالیت مجدد واحدهای صنفی را به معنای پایان بحران کرونا تلقی نکنند.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدصادق معتمدیان جمعه شب در ستاد استانی مدیریت کرونا اظهارکرد: واحدهای صنفی مجاز به بازگشایی، موظفند ظرف مدت یک هفته با مراجعه به سایت اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، ضمن ثبت‌نام در این درگاه، نسبت به دریافت گواهی سلامت، بارکد مربوطه و نصب آن در محل کسب اقدام کنند.

استاندار خراسان‌جنوبی بیان‌کرد: در راستای اجرای سیاست‌های طرح فاصله‌گذاری اجتماعی هوشمند، بخشی از واحدهای صنفی از تاریخ شنبه ۲۳ فروردین، اجازه بازگشایی دارند و فعالیت خود را از سر خواهند گرفت.

معتمدیان ادامه‌داد: شرط بازگشایی مجدد واحدهای صنفی، دریافت تأییدیه تعهدنامه، گواهی سلامت از وزارت بهداشت اخذ کد بهداشتی و نصب در واحد صنفی است.

وی گفت: در پی آخرین مصوبات ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، اتاق اصناف ایران شیوه نامه اجرای این طرح در واحدهای صنفی را مبتنی بر بخشنامه‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و وزارت کشور اعلام کرده است.

استاندار خراسان‌جنوبی اظهارکرد: ورود به درگاه salamat.gov.ir وزارت بهداشت به نوعی غربالگری محسوب می‌شود چرا که سلامت افراد در این سامانه، تأیید می‌شود که برای حفظ سلامت جامعه اهمیت بسزایی دارد.

معتمدیان بیان کرد: واحدهای صنفی که گواهی سلامت و بارکد ادامه فعالیت را دریافت می‌کنند مکلفند بهداشت محیط کسب و کار، بهداشت فردی شاغلین و بهداشت مشتریان و مراجعین را رعایت نمایند.

استاندار خراسان‌جنوبی افزود: فعالیت مجدد واحدهای صنفی به معنای پایان بحران کرونا نیست بلکه مردم باید همچنان به شعار در خانه بمانیم توجه داشته باشند.

معتمدیان گفت: بازگشایی مشاغل کم خطر نباید به این معنی تلقی شود که ویروس کرونا کنترل شده و شهروندان رعایت پروتکل بهداشتی را مثل قبل جدی نگیرند، چرا که بی‌توجهی به بهداشت فردی، شیوع ویروس و افزایش آمار مبتلایان به بیماری را درپی خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه بنا به دستورالعمل‌های ابلاغی، ۱۱ گروه مشاغل پرخطر همچنان تعطیل خواهند بود، اظهار کرد: فعالیت ادارات از روز شنبه ۲۳ فروردین ماه با حضور دو سوم کارمندان هر اداره و دستگاه اجرایی انجام می‌شود.

[ad_2]

Source link