فعالان حوزه حمل و نقل نیاز به حمایت دارند

[ad_1]

مدیرکل راهداری استان زنجان:

زنجان-مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان تاکید کرد: فعالان حوزه حمل و نقل عمومی در شرایط کنونی جامعه نیاز به حمایت جدی دارند.

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالحسین علی‌اکبری شامگاه جمعه در نشست خبری که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، با بیان اینکه با شیوع ویروس کرونا در کشور و به تبع آن در استان زنجان، حوزه حمل و نقل نیز همانند بسیاری از بخش‌ها دچار آسیب شد، گفت: امروز که جند هفته‌ای است حضور مهمان ناخوانده‌ای جون ویروس کرونا را در کشور تجربه می‌کنیم، به واسطه همین، معیشت فعالان حوزه حمل و نقل عمومی در استان دچار آسیب شده است.

وی با یادآوری اینکه صحبت‌هایی مبنی بر جبران این خسارت به میزان اعطای کمک ۱,۰۰۰ میلیارد تومان مطرح شده که تا به امروز شاهد مصوبه‌ای در این زمینه نبوده‌ایم، افزود: اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان نیز همانند سایر دستگاه‌های اجرایی استان تلاش کرده است طی این مدت با رعایت همه پروتکل‌های بهداشتی، خدمات مورد نیاز را به جامعه هدف خود ارائه دهد.

علی اکبری با اشاره به اینکه توزیع اقلام بهداشتی و حفاظتی بین همکاران، ضدعفونی کردن محل کار و نیز حضور نیروی انسانی با یک سوم ظرفیت، از جمله اقداماتی بوده که در این مدت توسط این اداره‌کل صورت گرفته است، تصریح کرد: با شیوع ویروس کرونا، همه مراکزی بین‌راهی که به مسافران خدمات ارائه می‌داد، تعطیل شده است تا از تجمع افراد و شیوع بیش از حد این ویروس جلوگیری به عمل آید.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان در ادامه با اشاره به اینکه کاهش چشم‌گیر تردد اتوبوس‌های مسافربری بین‌شهری بعد از شیوع ویروس کرونا در استان مشهود بوده و همین مسئله باعث شده است تا در این بخش بیش از همیشه شاهد دغدغه‌هایی در بحث معیشت فعالان این عرصه باشیم، ادامه داد: متاسفانه تا به امروز بارها شاهد حضور فعالان این بخش در این اداره‌کل و مطرح کردن مشکلات‌شان در این زمینه بوده‌ایم.

علی‌اکبری با یادآوری اینکه در صورت ابلاغ سازمان مبنی بر کمک برای جبران بخشی از آسیب‌هایی که به بخش حمل و نقل عمومی وارد آمده، این موضوع در اولین فرصت اطلاع‌رسانی خواهد شد، اظهار کرد: این بسته حمایتی که امیدواریم هر چه زودتر به مرحله اجرایی برسد شامل مواردی چون بخشیده شدن هزینه‌های مربوط به تامین‌اجتماعی، مالیات، انرژی و نیز ارائه تسهیلات ارزان‌قیمت خواهد بود.

وی با بیان اینکه بعد از شیوع ویروس کرونا در کشور، شاهد کاهش آمار ترددها در محورهای مواصلاتی استان نسبت به سنوات گذشته بوده‌ایم، خاطرنشان کرد: آمار در این زمینه حاکی از آن است که از ۲۵ اسفندماه پارسال تا ۲۱ فروردین‌ماه امسال شاهد کاهش ۲.۵ درصدی تردد وسایط نقلیه از محورهای مواصلاتی استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته بوده‌ایم.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان گفت: این کاهش آمار شامل بخش حمل و نقل مسافر استان نیز بوده و طی این مدت نسبت به سال گذشته ۷۳ درصد کاهش داشته است.

[ad_2]

Source link