فصل جدید سریال « نون خ» از نیمه شعبان به روی آنتن می‌رود

[ad_1]

تهیه کننده سریال «نون خ»:

کرمانشاه_ تهیه کننده سریال «نون خ» گفت: فصل جدید سریال «نون خ» از شب نیمه شعبان به روی آنتن شبکه یک می رود.

به گزارش خبرگزاری مهر، مهدی فرجی با اشاره به پخش زودهنگام فصل دوم این سریال قبل از ماه مبارک رمضان اظهار داشت: مراحل مربوط به فیلم برداری فصل جدید این سریال به پایان رسیده و بر اساس سیاست‌های جدید سازمان صدا و سیما، این سریال برای ۲۰ فروردین ماه همزمان با شب نیمه شعبان روی آنتن می‌رود.

وی با اشاره به پخش زودهنگام سریال افزود: پیش از این اعلام شده بود بخش دوم «نون خ» در ایام ماه مبارک رمضان ۹۹ پخش می‌شود، اما به دلیل برخی تغییرات در اولویت‌ها و سیاست‌های سازمان صدا و سیما برای ایجاد شرایط جذاب‌تر مقرر شد این سریال قبل از ماه مبارک رمضان پخش شود.

تهیه کننده سریال «نون خ» بیان داشت: اهمیت ایجاد اوقات پرنشاط و بهتر برای خانواده‌ها در دوران اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی اصلی‌ترین دلیل سیاست‌گذاری جدید برای پخش زودهنگام این سریال است که از شب نیمه شعبان آغاز و تا ماه مبارک رمضان ادامه می‌یابد.

فرجی ضمن اشاره به استقبال بسیار خوب مخاطبان از فصل نخست این سریال تصریح کرد: بخش دوم سریال به مسائل مرتبط با خانواده «نورالدین» می‌پردازد که با اتفاقات جدیدی که برای خانواده وی و اهالی محل روی می‌دهد قطعاً مخاطبان را با خود همراه می‌کند.

وی ادامه داد: داستان این بخش کاملاً به صورت سریالی و دنباله دار نوشته شده که در عین حال که رویکرد اجتماعی برای همه هموطنان داریم، به موضوع و مسائل مرتبط با مناطق کردنشین کشورمان مثل کرمانشاه و کردستان بیشتر توجه داشته باشیم.

تهیه کننده فصل جدید سریال «نون خ» گفت: در بخش دوم سریال سعی شده قصه به گونه‌ای پیش برود که تمام هموطنان در سراسر ایران با آن ارتباط برقرار کرده و سریال را دنبال کنند که امیدواریم این تصمیم‌گیری رضایت مندی مردم را در پی داشته باشد.

فرجی با اشاره به تعداد قسمت‌های بخش دوم سریال «نون خ» بیان داشت: بر اساس سیاست‌های جدیدی که قبلاً به آنها اشاره شد بخش دوم در ۱۷ قسمت تهیه شده که فیلمبرداری تمامی قسمت‌ها انجام شده و بخش عمده‌ای از فصل دوم هم تدوین شده و آماده پخش است.

وی تصریح کرد: در فصل جدید سریال علاوه بر بازیگران فصل نخست، میرطاهر مظلومی، مجید یاسر، شقایق دهقان و حمید لولایی نیز به نقش آفرینی کرده‌اند.

تهیه کننده سریال «نون خ» همچنین درباره هماهنگی فیلم‌نامه با آنچه در نهایت پخش می‌شود تاکید کرد: به طور کلی تغییر خاصی در مرحله اجرا نسبت به فیلم‌نامه نداشتیم و آنچه که نوشته شده ۹۸ درصد چیزی است که روی کاغذ به عنوان فیلمنامه به نگارش درآمده بود و در مرحله اجرا فیلمبرداری شد.

فرجی ادامه داد: معتقدیم تفاوت آنچه می‌بینیم با فیلمنامه حداکثر ۲ درصد است و به جز برخی تکیه کلام‌ها که طبیعتاً در صحنه اضافه می‌شود، هیچ تغییر خاصی در فیلم‌نامه اعمال نشده است و کارگردان سریال از ابتدا تنگاتنگ همراه فیلم‌نامه حرکت کرده است و به نظر می‌رسد خروجی کار همانی بوده که به تأیید ایشان هم رسیده است بنابراین در مرحله فیلم‌برداری تغییری نداشتیم.

وی با اشاره به اثرگذاری ویروس کرونا در مراحل تهیه و ضبط سریال تصریح کرد: طبیعتاً ماجرای شیوع بیماری کرونا تأثیر در همه فعالیت‌های کشور از جمله فعالیت‌های هنری داشته و سریال «نون خ» نیز از آن مستثنی نبوده است، تا جایی که برای یک دوره موقتاً کار تعطیل شد و قرار بود ادامه کار بعد فیلمبرداری شود تا در ماه مبارک کار کاملی داشته باشیم، اما همان طور که اشاره شد با تغییر سیاست‌های سازمان صدا و سیما در شرایط فعلی، تصمیم‌گرفتیم بخش دوم در ۱۷ قسمت زودتر از موعد قبلی پخش شود.

تهیه کننده سریال «نون خ» درباره بخشی‌هایی از کار که هنوز به مرحله فیلمبرداری نرسیده است نیز گفت: بخش باقیمانده در قالب یک سریال جدید با تغییراتی که خواهیم داد برای زمان دیگری فیلمبرداری شده و روی آنتن می‌رود.

فرجی در پایان خاطرنشان کرد: به طور کلی این سریال با رویکرد اجتماعی تولید شده است و طبیعتاً چون یک سریال اجتماعی تولید کرده‌ایم به مسائل روز مثل اشتغال، تورم و موضوعات فرهنگی اجتماعی می‌پردازیم تا مردم بهتر با آن ارتباط برقرار کنند.

[ad_2]

Source link