فشارسنج – آرام پزشکی یابو

[ad_1]

پست های unglamorous فشارسنج یا کاف فشار خون است آرام یابو از دکتر's, اتاق کار, درمانگاه یا بیمارستان. این اقدامات یک فرد's فشار خون است. کلمه sphygmomomanometer می آید از یونانی “sphygmos” (پالس) و در اصطلاح علمی manometer (فشار سنج.) این دستگاه پزشکی اختراع شد در سال 1881 توسط ساموئل زیگفرید کارل ریتر فون Basch یک پزشک اتریشی. این فشارسنج کار کرده بسیار به سادگی از آن's اختراع تا به امروز. آن ساخته شده است closeable باند بازو با تورم مثانه با لوله منجر به لامپ مورد استفاده قرار گیرد به عنوان یک پمپ. این لامپ دارای یک درپوش شیر تا هوا خواهد فرار کند قبل از موعد مقرر. وجود دارد بسیاری از تغییرات در sphygomanometers اما اساسی تابع همان است. ایده این است برای جلوگیری از جریان خون در بازو و به بررسی خوانش زمانی که هوا به آرامی منتشر شده برای اندازه گیری فشار.

فشار خون اظهار داشت, است, استرس قرار داده شده بر روی دیواره های رگ های خونی و قلب مجلس توسط جریان خون است. این فشار شریانی اندازه گیری شده توسط فشارسنج اندازه گیری چه مقدار خون پمپ قلب و مقاومت در شریان ها است. مایو کلینیک لیستی فشار خون نرمال به عنوان 120/80. هیچ کس که خواندن هر بار خواندن گرفته شده است. بسیاری از عوامل اثر فشار خون مانند: زمان روز, سطح, ورزش, استرس, سطح, بسیاری از بیماری ها و برخی از داروها. در یک فرد سالم طبیعی هنگامی که رگ های خونی تنگ شده, مانند: بعد از یک فنجان قهوه و یک موقعیت استرس زا و یا فعالیت فیزیکی فشار در عروق بالاتر خواهد بود. در حالت آرامش با ضرب و شتم قلب به آرامی و عروق خونی متسع شده مانند بعد از یک چرت زدن و یا یک شب آرام در خانه فشار در عروق باید پایین تر است. تنها فشار خون بالا خواندن است نه یک بیماری. در آن طول می کشد یک سری از خوانش برای تعیین اگر بیمار دارای فشار خون بالا است.

فشارسنج کار می کند با خواندن دو فشارهای یا Korotkoff برای تلفن های موبایل. این دو برای تلفن های موبایل: یک سیستولیک برای قلب systole یا دوره انقباض زمانی که قلب پمپ خون به سیستم و دیاستولیک برای diastole یا دوره زمانی که قلب شل و پر کردن دوباره. فشار خون گرفته شده است که معمولا با بیمار یا نشسته و یا دراز کشیدن. کاف است پیچیده در اطراف بازو و امن با نوار چسب بست. زنگ گوشی قرار داده شده است بیش از عروق در جلو و به داخل آرنج. کاف است و سپس متورم با لامپ به نقطه ای که متوقف می شود و جریان خون را به بازو. هوا منتشر شده است به آرامی. اولین صدا شنیده می شود که فشار سیستولیک. این اتفاق می افتد زمانی که کاف فشار کمتر از فشار خون در عروق. به عنوان کاف بیشتر deflates زمانی که صدا واریز شده است و فشار دیاستولیک. تفاوت بین این دو این است که فشار نبض نمایندگی نیرویی است که قلب خود را تولید هر زمان این قرارداد و یا ضربه.

بهترین فشارسنج به استفاده بستگی دارد کاملا آنچه در آن استفاده می شود. آنها می تواند دستی و یا الکترونیکی است. دقیق ترین است فشارسنج جیوه. آن measues فشار خون با رعایت ارتفاع ستون جیوه. آن شکننده است و باید متصل به چیزی محکم است. شایع ترین استفاده از این aneroid فشارسنج. آن است که کمتر دقیق اما قابل حمل برای استفاده گسترده تر. آن را اندازه گیری فشار خون در شماره گیری. دیجیتال sphygmomanometers در حال رشد در استفاده از. آنها حداقل دقیق زیرا آنها محاسبه فشار به جای خواندن آن را از یک مقیاس. کاف در یک فشارسنج دیجیتال می تواند پیچیده در اطراف یک بازو و یک مچ دست یا یک انگشت بسته به نوع که شما باید. این نیاز بسیار کمی آموزش و بهترین برای استفاده در صفحه اصلی بر روی همان فرد در همه زمان ها. با تکنولوژی بالا به طور کامل خودکار sphygmomanometers استفاده می شود در بخش مراقبت های ویژه واحد های اتاق عمل و ریکاوری اتاق برای نظارت و کنترل مستمر فشار خون در بیماران بدحال. دستی, پمپ دست sphygmomanometers مورد استفاده در بیمارستان ها و درمانگاه های سرپایی به روال فشار خون. تنها دستی sphygomanometers نیاز به استفاده از یک گوشی پزشکی.

با این حال شما آن را اندازه گیری فشار خون خود را مهم است. روزمره بیشتر مردم مبتلا به فشار خون بالا بدون تحقق آنها آن را داشته باشد. اگر شما پیدا کردن که شما فشار بالا دیدن دکتر خود را برای تشخیص و درمان است. بسیاری از چیزهایی که می تواند باعث فشار خون بالا. بسیاری از آنها بسیار قابل درمان است.

[ad_2]