فحاشی به علی کریمی؟ دقیقا به چه جرمی؟

[ad_1]

آخرین جنجال فضای مجازی فحاشی عده‌ای به علی کریمی است. اقدامی عجیب و نابخشودنی که تنها به خاطر پاسخ ندادن جادوگر به یک پسربچه رخ داده است.

ماجرای رد کردن درخواست پدر آرات حسینی توسط علی کریمی تبدیل به جنجال بزرگی در فضلی مجازی شده و اتفاقات ناخوشانیدی را رقم زده است. کار به جایی رسیده که برخی از زامبی‌های مجازی به رهبری یک خواننده زیر پست علی کریمی به او فحاشی کرده‌اند و در مقابل هم عده‌ای از طرفداران جادوگر آسیا پاسخ این افراد را داده‌اند. فحاشی به علی کریمی از آن دست اتفاقات باورنکردنی است که فقط در ایران رخ می‌دهد؛ کریمی که روزگاری در زمین فوتبال جادو می‌کرد به خاطر بی‌توجهی به یک پسربچه این‌گونه مورد حمله قرار گرفته است.

کریمی در گذشته بارها به روش‌های مختلف به ابراز احساسات علاقه‌مندانش پاسخ داده و حتما برای رد کردند درخواست پدر آرات دلیل موجهی داشته است. او روزگاری بدون این‌که کسی واسطه شود یا از او بخواهد، به دیدن مرتضی، پسر بلندقد برنامه ماه عسل که آرزویش دیدن علی کریمی بود، رفت و نشان داد با بسیاری از ستارگان فوتبال تفاوت دارد. ماجرای اصلی فحاشی به کریمی هم از طرف یک خواننده مدیریت می‌شود که این‌گونه باعث شده جادوگر فوتبال اسیا که روزگاری در بایرن‌مونیخ می‌درخشید، الهام‌بخش بسیاری از مردم بود و هرگز به هواداران فوتبال در ایران کوچکترین اهانتی نکرده بود، بی‌دلیل مورد حمله قرار بگیرد و فوتبال اسطوره‌کُش ایران ثابت کرد به علی کریمی هم رحم ندارد و او هم باید طعم تلخ حملات اینستاگرامی بچشد. انگار قرنطینه طوری به برخی فشار اورده که یادشان رفته علی کریمی چه سرمایه ارزشمندی برای فوتبال ایران است و باید احترامش را نگه دارند. رفتارهای احساسی بعضی از مردم در فضای مجازی این روزها از هر زمانی بدتر شده و ای کاش اینستاگرام جلوی ورود چنین افرادی را می‌گرفت تا انقدر راحت به اسطوره‌های ملی بی‌احترامی نشود. با این حال کریمی مثل همیشه دور از جنجال‌ها سکوت کرده و واکنشی به این حواشی نداشته‌است. رفتاری کاملا پخته که تفاوت علی کریمی را با امثال تتلو که فقط به دنبال جلب توجه هستند به خوبی نشان می‌دهد. او که روزگاری با امثال رائول و اولیورکان و میشاییل بالاک در ارتباط بوده و خارج از مرزهای ایران چهره‌ای شناخته‌شده است خود را بالاتر از این می‌بیند که برای چنین افرادی حتی فکر کند. بدتر از امثال تتلو اما کسانی هستند که اسطوره فوتبال ایران توهین می‌کنند. کسانی که در خلوتشان باید از خود بپرسند چرا با حرف کسی که کارش جنجال‌سازی و توهین به دیگران است تصمیم می‌گیرند به یکی از بزرگترین فوتبالیست‌های تاریخ ایران اهانت کنند.

در مورد آرات حسینی هم باید گفت این روند بعید است به این پسربچه بااستعداد کمکی در مسیر ستاره شدن کند و او را به زودی نابود خواهد کرد. پسربچه 5 ساله‌ای که این روزها به اندازه یک سلبریتی مورد توجه قرار گرفته و قطعا تحمل این حجم از فشار را ندارد؛ تاکنون هم ندیده‌ایم کسی با لایک و فالوئر اینستاگرامی ستاره شود و آرات هم با این روشی که پدرش در پیش گرفته نمی‌تواند از استعدادش در مسیر درست استفاده کند. حتی نوع تمرینات او و فشار بدنی که به او وارد می‌شود و بسیار عجیب است و امیدواریم پدرش که علاقه شدیدی به تبدیل کردن او به یک سوپراستار دارد با پزشکان درباره وضعیت پسرش مشورت لازم را انجام داده باشد. به هرحال او تنها پنج سال سن دارد و نیاز او این است که «بچگی» کند و مطرح کردن او کار درستی به نظر نمی‌رسد و بازهم امیدواریم این کارها به قصد درآمدزایی از آرات در آینده‌ای نزدیک نباشد!

255 41

[ad_2]

Source link