طلاب حوزه‌های علمیه خراسان شمالی مجازی آموزش می‌بینند

[ad_1]

مسئول اداره آموزش حوزه علمیه خراسان شمالی:

بجنورد- مسئول اداره آموزش حوزه علمیه خراسان شمالی گفت: با شیوع کرونا و تعطیلی مراکز آموزشی و پژوهشی، حوزه‌های علمیه خراسان شمالی فعالیت‌های آموزشی خود را از طریق فضای مجازی پیگیری می‌کند.

حجت‌الاسلام فرهاد حسین‌زاده در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: شیوع کرونا و به تبع آن تعطیلی کلیه مراکز آموزشی، پانزده مدرسه علمیه خراسان شمالی نیز با تعطیلی روبرو شدند.

مسئول اداره آموزش حوزه علمیه خراسان شمالی گفت: از پنجم فروردین ماه سال جاری کار آموزش طلاب را در بستر فضای مجازی با استفاده از ظرفیت پیام‌رسان‌های داخلی پیگیری کردیم.

حسین‌زاده با اشاره به تحصیل نزدیک به سه هزار طلبه در مدارس علمیه خراسان شمالی، نحوه آموزش مجازی طلاب را این‌گونه تشریح کرد: اساتید با ایجاد گروه و کانال‌های ارتباطی در پیام‌رسان‌های داخلی و بارگذاری متون آموزشی به صورت فایل‌های صوتی فرآیند آموزش را به صورت مستمر ادامه می‌دهند.

وی در ادامه افزود: طلاب نیز با پیاده سازی متون ارائه شده و پاسخ به پرسش‌های مطروحه ارتباط دوسویه‌ای با اساتید برقرار می‌کنند.

حسین‌زاده از برگزاری المپیاد علمی طلاب با هدف شورآفرینی و تنوع در فرآیند آموزشی نیز خبر داد.

مسئول اداره آموزش حوزه علمیه خراسان شمالی در انتها گفت: امیدواریم هر چه سریع‌تر سایه شوم این ویروس از کشور برداشته شود، تا فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی دوباره از سر گرفته شود.

[ad_2]

Source link