طرز تهیه مربا به شکل گل

[ad_1]

برای تهیه ی مربا به شکل گل از میوه های متفاوتی می توانید استفاده کنید از جمله هویج، خیار، بالنگ، پوست پرتقال، حتی ترب سفید و چغندر. از بین مرباها برای تزیین دسر و کیک و … استفاده می شود. این میوه ها را می توانید به شیوه ی خودتان به شکل گل رز تزیین کنید و بعد با آن مربا بپزید.

مربا هویج به شکل گل :

مواد لازم برای مربا هویج به شکل گل :

گل هویج به تعداد لازم
آب به میزان لازم
شکر نصف میزان آب
هل 1-2 عدد

 

طرز تهیه مربا هویج به شکل گل :

برای تهیه ی مربا هویج به شکل گل رز، ابتدا هویج ها را به صورت ورقه های نازک برش بزنید و آن ها را چند بار داخل آب بدون نمک قرار بدهید تا شوری از هویج ها خارج شود وگرنه مربای شما شور می شود. سپس هویج ها را مانند تصویر به شکل گل رز بپیچید. (می توانید از آب جوش به جای آب نمک برای نرم کردن هویج ها استفاده کنید.)

گل های آماده شده را با نخ و سوزن تمیز و شسته شده به بند بکشید (این برای این است که هنگام جوشیدن باز نشوند).

به صورتی که یک رشته گل بدست می آید، گره آخر را به صورتی بزنید که بتوانید آن را راحت پیدا کنید.

رشته های گل را داخل قابلمه لعابی قرار بدهید به اندازه ای که آب روی گل های هویج را بگیرید داخل ظرفی بریزید و نصف آب شکر بریزید و مخلوط کنید و روی هویج ها بریزید دقت کنید قابلمه نباید بزرگ باشد زیرا آب و شکر زیادی بریزید.

سپس آن را روی حرارت قرار بدهید. تا کم کم شهد مربا غلیظ شود و حباب بزند.برای عطر آن از یک هل استفاده کنید.

مربا زود می پزد زیرا ورقه های هویج نازک است. زمانی که مربا خنک شد گره را بچینید و نخ را از داخل آن بکشید. گل های هویج آماده شده را با انبر بردارید و داخل ظرف درداری قرار بدهید و شربت آماده شده را روی آن بریزید.

اگر شهد آن غلیظ بود می توانید با مقداری آب جوش کمی رقیق کنید و روی مرباها بریزید.

[ad_2]

Source link