طراحی و ساخت کلکتور تصفیه خانه آب زهک

[ad_1]

ایسنا/سیستان و بلوچستان مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان سیستان و بلوچستان از ساخت کلکتور تقسیم آب تصفیه خانه زهک توسط پرسنل این شرکت خبر داد.

علیرضاقاسمی اظهارداشت: به دلیل عدم امکان عبور آب بیشتر ازکالورت های ورودی ۸ فیلتر تند ثقلی تصفیه خانه آب زهک، با ایجاد کلکتور تقسیمِ آب به فیلترها و نصب دو دستگاه الکتروپمپ شناور در گالری صافی ها، امکان عبور۱۲۰لیتر در ثانیه آب، مازاد بر ورودی ازطریق کالورت ها به فیلترهای تصفیه خانه فراهم گردید.

وی خاطر نشان کرد: ظرفیت اسمی تصفیه خانه زهک ۶۹ هزار متر مکعب درشبانه روز، معادل حدود۸۰۰ لیتر در ثانیه می باشد که با ساخت و در مدار بهره برداری قرارگرفتن کلکتور تقسیم، در ساختمان فیلتراسیون و با ساخت کلکتور تقسیم آب در ورودی فیلترهای تصفیه خانه زهک، امکان افزایش ظرفیت این تصفیه خانه در شرایط اضطرار به میزان۱۲۰لیتر در ثانیه فراهم گردید و به دلیل تعویض بستر ماسه ای و افزایش لایه شنی فیلترهای این تصفیه خانه، جهت افزایش کمی و کیفی آب فیلتر شده، صافی های موجود امکان عبور ۹۲۰ لیتر در ثانیه آب را خواهند داشت.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان سیستان و بلوچستان بیان کرد: با افزایش ظرفیت تصفیه خانه زهک و استفاده از نقاط کمکی پمپاژ آب ازشبکه آب رسانی شهرهای سیستان به شبکه آبرسانی روستاهای سیستان و همچنین رعایت الگوی مصرف و صرفه جویی در مصرف آب توسط مشترکین، در فصل تابستان سال جاری مشکل افت فشار آب و یا قطعی آب در سطح شهرستان های منطقه سیستان به حداقل ممکن کاهش یابد.

گفتنی است: کلکتور یاد شده با امکانات و تجهیزات موجود، با سایز۲۵۰میلیمتر و طول ۲۵متر با ۸ خروجی سایز۱۰۰میلیمتر و طول ۲/۶ متر با شیرآلات تنظیم دبی توسط پرسنل شرکت آب و فاضلاب استان سیستان و بلوچستان طرحی و ساخته شده است.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link