سیستم گرمایشی ۱۳۳۰ کلاس درس دیگر در لرستان استانداردسازی می‌شود

[ad_1]

سرپرست اداره کل نوسازی مدارس لرستان خبر داد:

خرم آباد- سرپرست اداره کل نوسازی مدارس لرستان با اشاره به جمع آوری بخاری‌های نفتی ۲۸۱۱ کلاس درس گفت: در فاز دوم این برنامه نیز سیستم گرمایشی یک هزار و ۳۳۹ کلاس استانداردسازی می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، امیر غفوری نژاد امروز شنبه در نشست با خبرنگاران با اشاره به اینکه سال گذشته شاهد وقوع سیل ویرانگر در لرستان بودیم که اوج خسارات آن بر پلدختر و معمولان متمرکز بود و فضاهای آموزشی خسارت دیدند، اظهار داشت: در جریان این سیل ۴۲۳ فضای آموزشی در لرستان خسارت دید که از این تعداد ۳۱۰ مدرسه نیازمند تعمیر بودند و ۱۱۳ مدرسه نیز تخریبی بود.

وی با بیان اینکه در مدت کمتر از دو ماه تمام مدارس نیازمند تعمیر را در اختیار آموزش و پرورش قرار دادیم، تصریح کرد: توانستیم ۷۰ مدرسه را نیز احداث کنیم و در دهه فجر در اختیار اداره آموزش و پرورش قرار دهیم.

سرپرست اداره کل نوسازی مدارس لرستان با تاکید بر اینکه در این مدت کار خرید تجهیزات مدارس را نیز در دستور کار داشته‌ایم، افزود: در حوزه استانداردسازی سیستم گرمایشی مدارس نیز توانستیم سیستم گرمایشی ۲۸۱۱ کلاس درس دارای علمک گاز را استانداردسازی کنیم.

غفوری نژاد خاطرنشان کرد: در فاز دوم این برنامه تا مردادماه نیز استانداردسازی سیستم گرمایشی ۱۳۳۹ مدرسه را تمام می‌کنیم.

وی با بیان اینکه توانسته‌ایم تجهیزات مورد نیاز ۲۶۸۰ کلاس درس را نیز تأمین و تحویل دهیم، تصریح کرد: در حال حاضر ۲۷۰ پروژه فضای آموزشی با اعتبار ۳۵۰ میلیارد در دستور کار است.

سرپرست اداره کل نوسازی مدارس لرستان یادآور شد: بیش از ۲۰ درصد این پروژه‌های آموزشی توسط خیرین احداث می‌شوند.

غفوری نژاد با اشاره به مباحث انرژی نو، مدارس سبز و ساخت مدارس بر اساس اقلیم نیز به عنوان سیاست‌های اصلی در دستور کار است، اظهار داشت: بحث نیازسنجی و مکان یابی ساختمان‌های آموزشی نیز در سرلوحه کار ما قرار دارد.

[ad_2]

Source link