سگ بزرگ هاوال؛ پرچمدار یک سبک جدید در کمپانی چینی! (+تصاویر)

[ad_1]

این محصول در کارنامه هاوال جایگاه ویژه ای دارد زیرا معرف پلتفرم جدیدی در کمپانی مذکور است که براساس آن هیبریدی از شاسی بلند شهری و یک جان سخت آفرودی شکل گرفته و بزودی برای فروش عرضه خواهد شد.

عصرایران– در صنعت خودروسازی بین الملل موارد زیادی وجود دارد که از نام حیوانات برای نامگذاری محصولات تولیدی استفاده می شود. در همین راستا به تازگی کمپانی چینی هاوال از کراس اوور جدید خود با نام “بیگ داگ” یا سگ بزرگ طی نمایشگاه چنگدو 2020 رونمایی کرده است.

این محصول در کارنامه هاوال جایگاه ویژه ای دارد زیرا معرف پلتفرم جدیدی در کمپانی مذکور است که براساس آن هیبریدی از شاسی بلند شهری و یک جان سخت آفرودی شکل گرفته و بزودی برای فروش عرضه خواهد شد.

طراحی

در قسمت دماغه؛ طراحی ساده اما اثرگذار بیگ داگ کاملا مخاطب را درگیر خود می کند. چراغ های اصلی با گرافیک داخلی جذاب، گریل(جلوپنجره) بزرگ با المان های کرومی و در نهایت یک بامپر(سپر) ساده به خوبی کنار یکدیگر قرار گرفته اند.

در نمای جانبی آثاری از طراحی جعبه ای را مشاهده می کنیم که با نوارهای پلاستیکی بالای فندرها(گلگیر) و ریل روی سقف مجموعه ای جان سخت را معرفی می کند.

رینگ ها در حالت استاندارد و باتوجه به آپشن در اندازه های 18 و 19 اینچی ارائه می شوند.

در قسمت عقب خودرو؛ چراغ های اصلی در هماهنگی با آنچه که دماغه به نمایش گذاشته، طراحی بسیار متفاوت و زیبایی دارند. حروف لوگوی هاوال فضای بین دو چراغ را به خود اختصاص داده است.

در مجموع طراحی  این محصول چیزی شبیه به انواع جیپ رانگلر به نظر می رسد و حسی از قدرت و استقامت را به مخاطب انتقال می دهد.

از منظر ابعاد، بیگ داگ برابر با 4620 میلیمتر در طول، 1910 میلیمتر(با آینه ها) در عرض و 1780 میلیمتر در ارتفاع توسعه یافته است. فاصله بین محورها نیز برابر با 2738 میلیمتر است.

کابین

فضای داخل کابین بیگ داگ نیز ویژگی های خاص خود را دارد تا جائیکه می توان آنرا یک طراحی کاملا متفاوت نام گذاشت. شکل نامتعارف نمایشگر آمپر و نمونه ویژه تنظیمات سرگرمی در کنسول بر جذابیت های کار افزوده و مشتریان جوان و ماجراجو را هدف گرفته است. اما در تصاویر واقعی بافت اکثر قسمت های کنسول، سخت به نظر می رسد که می تواند یک امتیاز کیفی منفی برای بیگ داگ باشد.

تمام نمایشگر فعال در کنسول از نوع دیجیتالی هستند و خبری از نشانگر سنتی آمپر نیست. سانروف بزرگ، تهویه هوشمند و انواع فناوری های روز در این کابین فعال است.

پیشرانه

در این بخش از نمونه 1.5 لیتری توربوشارژ با خروجی 169 اسب بخار و گشتاور 210 پوندفوت استفاده شده اما هاوال در نظر دارد که برای آینده، نمونه 2 لیتری توربو 221 اسب بخاری را نیز به آپشن بیگ داگ اضافه کند. سامانه تمام چرخ محرک نیز در این محصول فعال است.

مازیار دانیالی

بیشتر بخوانید:


[ad_2]

Source link