سهمیه ۱۰۰ میلیون دلاری واردات از بازارچه های مرزی آذربایجان غربی

[ad_1]

معاون استاندار آذربایجان غربی خبر داد:

ارومیه- معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی از اختصاص سهمیه ۱۰۰ میلیون دلاری واردات از بازارچه های مرزی استان در سال جاری خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، بهنام شهدی ظهر شنبه در جلسه شورای مبادلات مرزی استان با بیان اینکه این میزان سهمیه برابر ۵۰ درصد واردات کل بازارچه‌های مرزی کشور است اظهارکرد: این سهمیه به بازارچه‌های مرزی استان آذربایجان غربی اختصاص یافته است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی با اشاره به صادرات یک میلیارد و ۸۵۰ میلیون دلار و واردات حدود ۸۵۰ میلیون دلار از مرزهای استان در سال گذشته، گفت: در سال گذشته تراز تجاری استان در تجارت مرزی و صادرات و واردات به مثبت یک میلیارد دلار رسید.

شهدی با بیان اینکه ۵۴ درصد از صادرات استان از بازارچه‌ای مرزی و ۷۶ درصد نیز از گمرکات استان انجام شده است عنوان کرد: ۸۱ درصد از این میزان واردات از گمرکات و بقیه نیز از بازارچه‌های مرزی استان صورت گرفته است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی نیز گفت: سهم این استان برای ثبت سفارشات وارداتی طی امسال ۱۳۰ میلیون دلار بود که به تازگی ۵۰ میلیون دلار دیگر نیز به آن اضافه شد.

غلامرضا بابایی ادامه داد: باید در سریع‌ترین زمان ممکن امور مربوط به ثبت سفارشات کالای وارداتی پیگیری شود تا سهمیه جدید ثبت سفارش به نحو احسن و شایسته استفاده شود.

در این جلسه طرح ایجاد بازارچه‌های موقت مرزی توسط سازمان صنعت معدن و تجارت استان مطرح و در خصوص نحوه فعالیت و شکل گیری و روند دریافت مجوزهای لازم در این زمینه بحث و تبادل نظر شد.

[ad_2]

Source link