سنتی شیوه درمانی – مفاهیم بهداشت و درمان

[ad_1]

با توجه به سرشماری سال 2011 هند ساکنان 104 میلیون نفر طبقه بندی شده به عنوان قبایل (به عنوان مثال, ~8.6 درصد از جمعیت کشور) متعلق به بیش از 550 جوامع قبیله ای و حدود 277 گروه های قومی. جوامع قبیله ای کاملا فرستاده شده خود را به محیط جنگل و به عنوان یک نتیجه از زندگی نزدیک به طبیعت را در طول سال به دست آورد دانش منحصر به فرد در مورد استفاده از منابع محلی. داده آنها را نگه دارید گرانبها دانش خاص برای استفاده از تعداد زیادی از گیاهان وحشی می تواند تقریبا در نظر گرفتن آنها به عنوان متولیان از گیاهان دارویی است. وجود دارد در حال رشد درک درستی از نقش محوری گیاهان دارویی در ارائه درمان های گیاهی برای سلامت آفات. با توجه به مطالعه انجام شده توسط تمام هند هماهنگ پروژه تحقیقاتی قومی-زیست شناسی (AICRPE) بیش از ده هزار گیاه وحشی گونه های گزارش شده برای استفاده توسط قبایل برای جلسه اولیه خود را بهداشت و درمان و همچنین مواد غذایی مورد نیاز است. بیشتر وجود دارد که حدود هشت هزار گیاه دارویی گونه های مورد استفاده توسط بیش از دو میلیون درمانگران سنتی برای درمان بیماری های انسان و دام است. طب سنتی وقف از نسلی به نسل دیگر است غنی از داخلی دستور العمل های رایج بیماری های بهداشتی. بهترین نمونه های شناخته شده در طب سنتی متفاوت در مفهوم و پروتکل ها به خوبی توسعه یافته سیستم های مانند آیورودا و درمان گیاهی است که به طور گسترده ای استفاده می شود به حفظ سلامت انسان به خصوص در مناطق قبیله ای از هند است.

1. Bhokar/Shelti – درمان سنگ کلیه و اسهال مشکل معده

2. Karvand – یک منبع غنی از آهن, فسفر و ویتامین C

3. Pathari – برای ichthyosis (پوسته پوسته شدن پوست) xeroderma (پوست خشک). ریشه خرد شده و عصاره استفاده می شود

4. Kadu kand – خوب پخته لامپ برش می تواند مصرف شود برای رهایی از معده درد در حالی که خمیر چوب استفاده می شود برای درمان زخم

5. Tetu – این اداره به زنان برای درمان leucorrhoea و menorrhoea

طب سنتی – لینک کلیک کنید برای بهداشت مادر و کودک

طب سنتی بسیار مهم است و کمک فوق العاده به مراقبت از مادر و کودک در مناطق قبیله ای. جوهر بلوک در پلقر منطقه ماهاراشترا یک قبیله بلوک داشتن تنوع زیستی غنی به خصوص ارقام برنج با داشتن ویژگی های خاص و با استفاده از. قبیله ای کشاورزان کشت متنوع ارقام برنج برای مقاصد مانند امنیت غذایی فوری انرژی ارائه در اوج حجم کار و استفاده دارویی است. این تنوع فوق العاده برنج تشکیل شده است و اساس مغذی و امن رژیم غذایی برای گروه های آسیب پذیر از جمعیت قبیله ای است که مادران باردار و زنان شیرده و کودکان خردسال است.

های مختلف در حال انجام مطالعات انجام شده توسط سازمان های غیر دولتی مانند BAIF توسعه بنیاد پژوهش های مختلف در کمربند قبیله ای در ماهاراشترا در بر داشت تعدادی از ارقام برنج با داشتن خاص خواص دارویی و استفاده می کند. برای مثال یکی از انواع برنج به نام “Mahadi’ متعدد مزایای بهداشت و درمان; یکی از آنها برای درمان ضعف در زنان بارداری پست. دیگر رقم برنج شامل Rajghudya و کالی Kudai (مورد استفاده برای افزایش شیر در زنان شیرده); کالی Khadsi (برای کودک رشد و تغذیه); Kasbai (مورد استفاده برای nebulisation که به تسکین فوری از سرفه) و Dangi (مورد استفاده برای افزایش انرژی از طریق مسنجر) در میان دیگران.

بعلاوه سنتی آشپزخانه به عنوان یک خدمت در خانه پزشکی فروشگاه عرضه. قبایل مناطق فاقد مناسب مراکز بهداشتی و درمانی. بسیاری از کودک تحویل را در خانه و نه در یک بیمارستان است. نرخ نهادی تحویل است که به آرامی در حال افزایش است اما هنوز هم وجود دارد یک راه طولانی برای رفتن به این برای تبدیل شدن به یک قاعده و نه استثنا. از آنجا که بسیاری از تحویل را در خانه های سنتی تولد مسئولین نقش عمده ای در مناطق قبیله ای. یکی از شیوه های انجام شده توسط تولد مسئولین در روستاها است که با استفاده از مواد مانند کود گاو به عنوان یک ضد عفونی کننده در خانه که کمک می کند تا نگه داشتن بیماری های مختلف در خلیج. مختلف, در خانه, داروها عمدتا گیاهی برای مادر و کودک نیز تجویز عمدتا. بازگرداندن مادر اصلی و فیزیولوژی یک چالش است که بومی درمانگران اغلب ،

از دست دادن زیستگاه – تهدید به طب سنتی

یک تهدید قریب الوقوع به بیشتر گسترش طب سنتی است که شایع از دست دادن زیستگاه. غیر قابل تنظیم برداشت از تولید همراه با محیط زیست منجر به تخریب گسترده منابع تخلیه و قبیله ای بی زمینی (و حتی کسانی که زمین به طور مداوم از دست دادن زمین های خود را به دولت و یا شرکت های خصوصی) برخی از عوامل نما قبر و رو به رشد تهدید به حفاظت از غذاهای بومی و سنتی و گیاهان دارویی.

علاوه بر این شده است وجود دارد تدریجی فرسایش از گونه های بومی به ویژه برنج, تنوع زیستی. بسیاری از ارقام برنج بومی هستند که جایگزین پرمحصول و ارقام. این پرمحصول گونه منجر در هر دیدنی افزایش عملکرد در این منطقه است. اکثر کشاورزان به خصوص با منابع فقیر قبیله ای کشاورزان قادر به پرداخت هزینه با کیفیت بالا گران قیمت کودهای شیمیایی است که به طور معمول توصیه می شود همراه با این رقم.

قبیله ای شفا دهنده – دانش سنتی فرسایش و تهدید برای امرار معاش

علاوه بر موارد فوق است و از دست دادن تدریجی از دانش و آگاهی عملی در مورد طب سنتی و شیوه درمانی در مناطق قبیله ای در طول چند دهه گذشته. این باعث شده است تا در سلامت فقیر وضعیت آسیب پذیر ترین بخش از جمعیت قبیله ای. بسیاری از عوامل منجر به این دانش فرسایش. مهم ترین مسائل مربوط به این دانش فرسایش عبارتند از: الف) عدم وجود انگیزه و شناخت. برای مثال دانشمندان و محققان جمع آوری اطلاعات و انتشار مطالعات خود را اما اغلب موفق به شناخت با توجه به شفادهندگان. همچنین آیورودا و allopathic مواد مخدر شرکت های استخراج دانش برای اهداف تحقیق و توسعه, اما معمولا سهم سود با قبیله ای شفا; ب) فقدان مستندات مناسب از دانش سنتی در مورد شیوه درمانی; و ج) شکسته بین نسلی لینک (تأثیر انتشار سن دانش و سنت از نسلی به نسل جوان) در میان دیگران.

قبیله ای شفا شناخته شده است به استفاده از سیستم های خود را از بهداشت و درمان با گیاه و حیوانات عصاره. اما در سالهای اخیر عواملی مانند گریزی به دنبال کم درآمد سنتی شیوه درمانی; تغییر تدریجی به سودآور جایگزین معیشت; اتکای بیشتر غیر سنتی شیوه درمانی و درجه بالایی از تاخت و تاز شده توسط طب مدرن تهدید دارویی سنتی سنت به تکثیر بیشتر است. بومی قبیله ای شفا ارزشمند هستند اما هنوز هم باقی می ماند غفلت بسیاری است.

طب سنتی بسیار مهم است و همچنین مقرون به صرفه (نسبت به مراقبت در بیمارستان) و تضمین خود وابستگی بهداشت و درمان با توجه به افزایش تکیه بر تنوع زیستی محلی. باید آن را با توجه به مقدار مورد نیاز افزایش دهد.

بیشتر اکثر درمانگران سنتی فاقد اختیارات قانونی به زخم التیام یابد. گیاهی درمانگران نیاز به شناسایی و مفتخر. این قهرمانان گمنام نیاز به آورده بریزید رسمی سیستم بهداشت و درمان هندوستان به طوری که بدون مانع خدمات در دسترس ساخته شده به نیازمندان در روستاها. بیشتر وجین کردن بی حد و حصر درمانگران به همان اندازه مهم است. این درمانگران ارائه خدمات خود را به کشور و تحت خدمت مناطق قبیله ای. بنابراین مناسب قوانین و مقررات و سیاست های دولت اقدامات و حمایت کمک خواهد کرد ساده سنتی شیوه درمانی.

با دولت اداره سیستم بهداشت و درمان بر اساس طب مدرن قادر به مقابله با ماموت چالش های بهداشت در کشور همراه با کمبود شدید منابع و همچنین آموزش پرسنل بهداشتی درمانی به طور موثر در خدمت هر یک از آن ضروری است برای دریافت درمان های سنتی شیوه های عقب بر روی چهار چرخ. دانش سنتی های حفاظت از تنوع زیستی غنی و افزایش تمرکز بر قبایل شیوه درمانی بیشتر از طریق به رسمیت شناختن به درمانگران سنتی و در نتیجه تامین امرار معاش خود است که نیاز به ساعت. علاوه بر این ارائه بسیار مورد نیاز و انگیزه ای برای زمان آزمایش سنتی شیوه های پزشکی مربوط است برای حصول اطمینان از بهداشت و درمان بهتر از تمام بخش های جامعه به ویژه آسیب پذیر ترین بخش در کمربند قبیله ای این کشور است.

[ad_2]