سقوط بالگرد در فارس تکذیب شد

[ad_1]

فیلمی مبنی بر سقوط یک بالگرد در محور شیراز- مرودشت در فضای مجازی روز دوشنبه منتشر شد که مراجع رسمی در پاسخ به پیگیری خبرنگار ایرنا، این موضوع را تایید نکردند و اعلام کردند: این حادثه یک آتش سوزی بود که علت آن در دست بررسی است.

ماجرا از آنجا آغاز شد که یک کاربر شبکه‌های اجتماعی که به نظر می‌رسد راننده یک خودرو سنگین یا اتوبوس است، با انتشار فیلمی مدعی سقوط یک بالگرد در جاده شیراز – مرودشت شد.
در وهله نخست، نادرستی این شایعه از تصاویر جاده مشخص شد چرا که سرتاسر جاده شیراز – مرودشت به عنوان پرترددترین محور استان فارس به ریل‌گارد و بلوک در وسط جاده تجهیز شده است.

برشی از فیلم ادعایی سقوط بالگرد در شبکه‌های اجتماعی

با این حال، خبرنگار ایرنا صحت یا نادرستی این وقوع این حادثه را از مراجع رسمی جویا شد.
رهام پیکری فرماندار شهرستان مرودشت در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در تماسی که با تمامی دستگاه‌های امدادرسان، انتظامی و امنیتی شهرستان مرودشت داشته‌ام هیچ گزارشی مبنی بر سقوط بالگرد در این شهرستان ارایه نشده است لذا این موضوع صحت ندارد.

حسن همتی مدیر روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی فارس نیز در این زمینه به خبرنگار ایرنا گفت:هیچ گزارشی در زمینه سقوط بالگرد در استان فارس به این مرکز گزارش نشده است.

سروان مصطفی زمانی مدیر روابط عمومی ارشد نظامی ارتش در استان‌های فارس و کهگیلویه و بویراحمد نیز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: هیچ کدام از بالگردهای متعلق به ارتش سقوطی نداشته‌اند.

معاون سیاسی و امنیتی فرمانداری شهرستان زرقان نیز در گفت و گو با ایرنا اظهارکرد: گزارشی مبنی بر سقوط بالگرد در محدوده این شهرستان به فرمانداری داده نشده است.

رضا بدیعی فرد مدیرکل فرودگاه‌های استان فارس نیز به خبرنگار ایرنا گفت: هیچ گزارشی مبنی بر سقوط بالگرد در استان به ما ارایه نشده است.

سرهنگ کاووس محمدی معاون احتماعی فرماندهی انتظامی استان فارس نیز حادثه سقوط بالگرد در بین شهرستان های شیراز و زرقان تکذیب کرد و افزود: فیلم منتشر شده یک آتش سوزی بوده که علت آن در دست بررسی است که در این زمینه اطلاع رسانی می شود.

از منظری دیگر، در این فصل از سال، برخی کشاورزان با نادیده انگاشتن اصول زیست محیطی پس از برداشت محصول گندم نسبت به آتش‌زدن بقایای گندم در مزارع اقدام می‌کنند که تصویری تکراری در جاده‌های فارس از جمله شهرستان مرودشت به عنوان یکی از قطب‌های تولید گندم کشور است.

[ad_2]

Source link