سردرگمی توریست‌های فرانسه در استفاده از ماسک/ گردشگران: کجا باید ماسک بزنیم؟

[ad_1]

براساس قانون جدید فرانسه هر فرد بالای 11 سال در صورت نداشتن ماسک در مناطق مورد نظر 135 یورو (159 دلار) جریمه خواهد شد.

قانون جدید استفاده  اجباری از ماسک به دلیل افزایش ویروس کرونا باعث سردرگمی گردشگران در فرانسه شده است.

به گزارش عصر ایران به نقل از رویترز، دولت فرانسه استفاده از ماسک در برخی از مناطق اطراف پاریس را اجباری کرده تا بتواند مانع شیوع بیشتر ویروس همه گیر  کرونا شود اما قوانین جدید گردشگران را سردرگم کرده و آنها ابهامات زیادی در مورد محل اجرای قانون یا همان مکان استفاده از ماسک دارند.

پاریس اعلام کرده که استفاده از ماسک در بیش از 100 منطقه پاریس مانند منطقه محبوب “مونت‌مارتر”، خیابان‌های باریک و برخی از مناطق ساحل رودخانه “سن” اجباری است. اما سایر مقاصد مشهور گردشگری مانند محوطه برج ایفل و خیابان‌ “شانزه‌لیزه” در  فهرست مناطق استفاده اجباری از ماسک دیده نشده‌ است.

گردشگران فرانسه در محوطه موزه لوور/ عکس: رویترز

“دومینیکو دیتوما” یک توریست که با خانواده‌اش از منطقه مونت‌مارتر پاریس دیدن کرده در این باره گفت: ما توریست هستیم و نمی‌دانیم در چه مناطقی باید ماسک بزنیم.

وی افزود: ما فرض می‌کنیم این منطقه توریستی است اما هیچ علایمی در مورد استفاده از ماسک در آن وجود ندارد. بنابراین همه چیز مبهم است.

یک توریست دیگر که خود را “آنجلیکا” معرفی می‌کند در این باره گفت: شنیده‌ام قانون جدید استفاده از ماسک از امروز اجرایی می‌شود، اما من از جزئیات، مکان اجرای آن و مناطق مورد نظر اطلاعی ندارم و نمی‌دانم چگونه می‌توان از آن مطلع شد.

براساس این قانون هر فرد بالای 11 سال  در صورت نداشتن ماسک در مناطق مورد نظر 135 یورو (159 دلار) جریمه خواهد شد.

“آدری پولوار” یکی از اعضای شورای شهر پاریس از قوانین جدید در مورد نقشه مناطقی که باید در آن ماسک زد؛ دفاع کرد. او گفت این نقشه اینک در وب سایت رسمی شهر موجود است و با توجه به توانایی مردم در فضاهای معین در کنار قانون حفظ فاصله اجتماعی ارتقا می‌یابد.

گردشگران فرانسه در محوطه “برج ایفل” اعلام کردند که نمی‌دانند کجا و در چه مناطقی باید ماسک بزنند/ عکس: رویترز

توریست فرانسه

وی افزود: برای همین برخی از خیابان‌ها و نواحی تحت تاثیر قانون قرار دارند و برخی از موقعیت‌های مشابه در بخش پوشش اجباری ماسک قرار ندارند.

فرانسه و برخی از کشورهای اروپایی در هفته‌های گذشته با افزایش شدید شمار مبتلایان به ویروس کرونا روبه‌رو شده‌اند که این موضوع نگرانی‌ها از آغاز موج دوم ابتلا به این بیماری را افزایش داده است. براساس گزارش‌ها در روز جمعه گذشته حدود 2288 مبتلای جدید به کرونا شناسایی شدند که پس از قرنطینه ماه آوریل بی‌سابقه بوده است.

مردم فرانسه از 21 جولای تا کنون موظف به زدن ماسک در تمامی اماکن عمومی بسته در این  کشور هستند.

_____________________________________________________

بیشتر بخوانید:

*جذب 80 میلیون توریست توسط فرانسه 60 میلیون نفری/ ایران به فکر جذب توریست های ثروتمند منطقه باشد

*بازداشت 4 ایرانی در فرانسه به اتهام دزدی در لباس پلیس

*سبقت ایتالیا از فرانسه در اقامت گردشگران

 

[ad_2]

Source link